Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Tekstil malzemelerinizin ve ürünlerinizin konfor seviyesini belirliyoruz.

Hohenstein 60 yılı aşkın bir süredir vücut, iklim ve tekstil ürünleri arasındaki etkileşimi araştırıyor ve bu alanda testler yürütüyor. Tekstil ürünlerinin giyim ve uyku konforunun nesnel bir şekilde belirlenmesi amacıyla bilimsel yöntemlerin geliştirilmesi alanında öncü firmalar arasında yer alıyoruz. Konu kumaşların, kıyafetlerin, KKE (Kişisel Koruyucu Ekipmanları)'lerin, nevresimlerin, uyku tulumlarının, araç koltuk kılıflarının, mobilyaların ve daha birçok ürünün konfor özellikleri olduğunda, karakteristik özelliklerin değerlendirilmesi ve belirlenmesi alanında lider konumdayız. Söz konusu özellikler insan algısı ile başarılı bir şekilde ilişkilendirilmiştir.

Yürütülen testler sonucunda elde edilen sonuçlarla ısı ve nem yönetimi (nefes alabilirlik, ısı yalıtımı, ter transferi), soğutma ve ısıtma, kullanım alanı ve/veya ciltte oluşan duyusal etkiler gibi tekstil ürünlerinizin konfor özelliklerinin optimizasyonunda size destek sağlamak adına engin bir deneyime ve uzmanlığa sahibiz.

Bu şekilde, tüketicilere, ürünleri üzerinde bile denemeden, ciltteki rahatlığı ve hassasiyeti bakımından ürününüzün değerlendirilmesi için güvenilir bir araç sunabilirsiniz.

Konfor seviyesi belirlenirken üç faktör göz önünde bulundurulur:

 • Isı ve nem yönetimi

  Bu bölümde tekstil ürünlerinin ve giysilerin sıcak ya da soğuk tutma özelliklerinin verimliliğini, kullanılan malzemenin ter transferi seviyesini ve teri vücuttan atma hızını, yani termo-fizyolojik giyim konforunu inceliyoruz.

  Hohenstein cilt modeli, termal manken ve iklimlendirme kabini gibi kısmen şirketimiz tarafından geliştirilmiş ve standartlaştırılmış ölçüm ekipmanları yardımı ile ısı ve nem yönetiminin fiziksel özelliklerini eksiksiz bir şekilde belirleyebiliyoruz. Buna ek olarak, özel uygulama senaryoları geliştirmek adına, uygulama alanına uyarlanmış giyim ve iklim koşullarını simüle edebiliyoruz.

  İlgili sürece, Hohenstein'ın spor tekstil ürünleri gibi kıyafetlerin soğutma kapasitesinin ölçülmesi için geliştirdiği, ki söz konusu ölçüm tekniği dünya çapında eşsiz bir teknolojiye sahiptir, test cihazı "WATson" da eklenmiştir.
 • Ciltte giyim konforu etkisi

  Otuz yıldır giyim konforunun niteliklerini, yani ciltteki duyusal özelliklerini belirlemeye ilişkin çalışmalar yürütüyoruz. Böylece, uygun kombinasyon ile öznel duyusal özellikleri nesnel bir şekilde değerlendirmemize imkan tanıyan, bilimsel araştırma projeleri temelinde geliştirilmiş yöntemlerden faydalanabiliyoruz.
 • Ergonomik konfor

Kıyafetlerin üretim prosesi, kalıp uygunluğu, ve ısı ve nem yönetimi giyim konforunu ne derecede etkiliyor? Termal mankenlerimiz ve iklimlendirme kabinlerimizden faydalanarak hazır kıyafetlerin ve tekstil yapılarının ısı ve nem yönetiminin fiziksel özelliklerini, diğer bir deyişle, uygulama alanına uyarlanmış giyim ve iklim koşullarını belirleyebiliyoruz.

Özellikle, konu kişisel koruyucu ekipman (KKE) olduğunda, giyim konforu büyük önem arz ediyor çünkü söz konusu giysiler yüksek onay seviyeleri gerektiriyor. Dolayısıyla, KKE'lerin ilgili ekipmanları kullanacak kişilerin uygulama ihtiyaçlarını karşılayacak ve tüm hareket geçişlerinde optimum konforu sağlayacak şekilde hazırlanması gerekiyor.

Giysilerin ergonomik rahatlığı 3D taramalar ve 3D verilerden alınan vücut ölçümleri kullanılarak daha optimize edilebilir. 

Tek bakışta temel uzmanlıklarımız.

 • Vücut, iklim, tekstil ürün ve malzemeleri (kumaş, kıyafet, KKE, nevresim, uyku tulumu, araç koltuk kılıfı, vb.) arasındaki etkileşimin araştırılması ve test edilmesi alanında 60 yılı aşkın deneyim
 • Tekstil malzemelerinin özel parametrelerinin (ısı ve nem yönetimi, soğutma, ciltteki duyusal özellikler) nicel ölçümü ve kalite kontrolü
 • Tekstil ürünlerinin konfor değerlendirmesi (ısı ve nem yönetimi, ciltteki duyusal özellikler)
 • Kıyafetlerin ve kesim yapılarının ergonomik konforunun ve giyim konforu tasarımının değerlendirilmesi
 • Konfor odaklı tekstil ürünlerinin ve malzemelerinin değerlendirilmesi ve bu hususta tavsiyelerin sağlanması
 • Kıyafet ve kıyafet bazlı kişisel koruyucu ekipmanların (KKE), uygulama türü ve iklim koşulları temelinde kullanım alanlarının belirlenmesi

İndirmeler

Kalitenizin bir işareti "Hohenstein Kalite Etiketi"

Konfor testinde uzun yıllara dayanan tecrübemizi ve kapsamlı uzmanlığımızı kullanın ve müşterilerinize hızlı ve kolay bir şekilde bilgi edinmelerinde yardımcı olun. Bu tüketicilere ve alıcılara eşit ölçüde uygulanır. Hohenstein için Kalite Etiketleri tarafsız olarak onaylanmış bir kaliteyi temsil eder, güveni arttırır ve rekabete karşı güçlü bir satış noktası sunar.