Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Özellikle risk altında olanlar: Çocuklar ve dış mekanda çalışanlar

Çocukların cildi, cilt koruyucu mekanizmalarının tamamını yaklaşık 15 yaş civarında geliştirir. O zamana kadar, çocukların cildinin güneş ışınlarına karşı özel korunmaya ihtiyacı vardır. Açık havada çalışan kişiler de kendilerini, zararlı UV ışınlarına karşı saatler boyunca etkili bir şekilde korumak zorundadırlar.

Güneş koruyucu sürmektense güneş korumalı giyinin.

En güçlü kozmetik güneş koruyucuları bile maksimum 50 UV koruma faktörü [UPF = Ultraviolet Protection Factor (Ultraviyole Koruma Faktörü)] sağlar. Ayrıca, uzun süreli koruma için birkaç kez uygulanmaları ve doğru şekilde kullanılmaları gerekir, örneğin güneşe maruz kalmadan önce veya su ile temas nedeniyle koruyucu tabaka artık yeterli olmadığı için tekrar tekrar uygulanmalıdır.

Buna karşılık, tekstiller etkili bir UV koruması sağlar. Giysi ve gölgeleme ürünlerinin malzemesine ve tasarımına bağlı olarak 80 UPF [UPF = Ultraviolet Protection Factor (Ultraviyole Koruma Faktörü)] mümkündür – başka bir deyişle kişinin (cilt tipine bağlı olarak) kendini koruma süresinden 80 kat daha uzun süre güneşte kalabilmesine izin verir.

Müşterileriniz için güvenilir karar desteği.

Tüketici, bir tekstil ürününün UV ışınlarına karşı ne kadar iyi ve ne kadar süreyle koruma sağladığını bir bakışta karar veremez – özellikle internet satın alımlarında bu imkansızdır. Farklı uluslararası standartlara göre standartlaştırılmış ölçüm yöntemlerimiz sayesinde, belirlediğimiz UV koruma faktörlerini doğrudan ürüne sağlama olanağına sahipsiniz.

Bir laboratuvar testinden sonra bizden bir Hohenstein Kalite Etiketi alın.

UV STANDARD 801 etiketi ile ürün etiketlemesi de mümkündür.

Test edilmiş ve güvenli olduğu kanıtlanmıştır.

UV korumalı tekstiller aşağıdaki standartlara göre test edilmektedir:

Yeni durumda inceleme

Pratik, anlamlı test

Yeni durumda yapılan ölçümden yola çıkarak UV STANDARD 801 uyarınca yapılan test bir adım daha öteye gitmektedir: Ek laboratuvar testlerinde, gerçeğe yakın kullanım koşulları altında giysi ve gölgeleme tekstilleri malzemelerinizin UV ışınlarına karşı koruyucu etkisini belirleyebilmekteyiz.

İndirmeler