Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Tanıtımlarda, bilinçli olarak renk kullanımı sağlanmaktadır. Kullanılan renkler ise şirketinizi yansıtmaktadır. Üretiminiz, müşterinizin alıştığı renk ya da beyazlığı sağlamalıdır. Ancak herkes beyaz dahil olmak üzere renkleri farklı bir şekilde algılar. Bu nedenle, önemli olan; renkleri ve beyazlığı tarafsız bir şekilde belirlemek ve gerekirse kıyaslamaktır.

Hangi renk olduğu önemli değil: Hohenstein uzmanlığıyla, tekstil ürünlerinizin geleceği artık gri değil.

Renk ve beyazlık ölçümü incelemeleri.

Tasarımın başlangıcında renkli/beyaz tanımlamasının teknik teslimat koşullarına dahil edilmesi mantıklıdır. Buna bağlı olarak ürünün geliştirme, üretim ve kabul sürecini yönetmek gereklidir.

Uluslararası Aydınlatma Laboratuvarı (International Commission on Illumination – CIE) renk ortamında gerçekleşen ölçümler yardımıyla renk tonları, tanımlanan koşullar altında kesin olarak açıklanabilir Ayrıca belirlenen referanslarla olan farklılıkları sizin için tespit edip değerlendirmekteyiz.

Renk ölçümü ile ilgili diğer tipik testler örneğin, kişisel koruyucu ekipman ve iş kıyafetleri için gerekli ikaz renklerinin yansıma yoğunluğunu içerir. Renkler, kamuflaj kıyafetlerinde de önemli rol oynamaktadır. Duruma bağlı olarak, kontrast ölçümleri yardımıyla sizin için tekstillerin opaklığını tespit edebiliriz. Bunun yanı sıra metamerizm indeksi, renk tutarsızlığı, gri tonlama dereceleri, enstrümantal haslık değerlendirmeleri gibi değerleri de test etmekteyiz.

Ayrıca çeşitli hesaplama formülleri kullanarak beyaz, floresan ve floresan olmayan ürünlerinizin beyazlık kalitesini ve deterjanlarınızın birincil ve ikincil yıkama etkilerini de belirlemekteyiz.

Tüketici yüksek seviyede ürün güvenliği, kalitesi ve net kıyaslanabilirlik talep eder. Ve bir öneri veya şikayet durumunda üretici olarak bu kıyaslanabilirlik ve yeniden üretilebilirliği gösterebilmelisiniz.

İndirmeler

Transfer standartları.

Hohenstein beyazlık ölçeği, spektral fotometrenin veya üç aralıklı cihazın aydınlatmasındaki UV içeriğini gün ışığına ayarlamak için kullanılmaktadır, böylelikle beyazlık derecesi, floresan beyazı numuneler dahil tekrarlanabilir bir şekilde ölçülebilir.

Gün ışığına benzer bir aydınlatmaya (tercihen Xenon lamba) ve yeterli derecede UV ışığına sahip bir ölçüm cihazı ve ayrıca UV ışığının uyarlanması için cihaz destekli bir tertibat bunun için ön koşuldur.

Beyazlık ölçeğine ek olarak aydınlatma kontrolü ile ilgili numunelerimiz, renk ölçüm cihazındaki UV oranının uzun vadeli olarak sabit tutulması için kontrolü mümkün kılmakta, böylelikle ideal ve en iyi, yeniden üretilebilir aydınlatma koşullarına olanak sağlanabilmektedir.

Bu imkan, size cihaz tipine göre farklılaştırılmış ve tutarlı bir kalitede beyazlık ölçekleri ve plastikten farklı aydınlatma kontrol numuneleri sunmamızı sağlamaktadır.

İndirmeler

Avantajınız.

Renk ve beyazlık ölçümü testimiz ve Hohenstein beyazlık ölçeğimiz, uzun yıllara dayanan deneyimlerimize dayanarak size bir dizi pratik fayda sağlar:

  • Yüksek tüketici güvenliği
  • Ürünlerinizi geliştirme sırasında optimize edebilme olanağı
  • Tarafsız bir şekilde test edilen kalite sayesinde daha az şikayet
  • Ürünlerinizin ideal bir şekilde pazarlanması için malzeme belgesi

İndirmeler