Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Çok çeşitli gereksinimleri karşılayan kompres tekstil ürünleri.

Kompres tekstil ürünleri; tıbbi amaçlı, spor ya da gündelik amaçlı da olsa çorap, eldiven, gömlek ve pantolon ile gövde, kol ve bacak gibi vücudun belirli bölgelerinde tanımlanmış basınç profillerine göre karakterize edilir.

Ancak kıyafetlerin, etiketlendiği şekilde performans sağladığından nasıl emin olabilirsiniz?

DIN SPEC 4868 uyarınca standartlaştırılmış test yöntemlerimiz ile kompresyon tekstil ürünlerinin (yerel) basınç, basınç akışı, kompresyon kategorisi, sertlik veya malzeme yorulması gibi spesifik parametreleri güvenilir bir şekilde tespit ediyor ve böylelikle size ve müşterilerinize sayısız avantaj sunuyoruz:

  • Reklam beyanlarının veya etiketlenmiş ürün özelliklerinin şeffaf bir şekilde doğrulanması
  • Rakipler ile objektif karşılaştırılabilirlik
  • Güvenilir ürün etiketlemesi ve böylelikle tekstil ürünlerinin satışına değerli yönelim
  • Basınç değerlerinin tanımlanmış kategorilere göre sınıflandırılması
  • Kullanılan malzemelerinin performans parametrelerinin belirlenmesi
  • İdeal kalite güvencesi
  • Basitleştirilmiş ürün geliştirmesi

DIN SPEC 4868:2020-11

Hohenstein tarafından başlatılan DIN SPEC 4868 ile ilk kez kompresif spor tekstilleri (örneğin şekillendirici korse ürünleri gibi diğer, tıbbi olmayan kompresyon tekstilleri için de kullanılabilir) için bir standart sunulmaktadır. Bu sayede spor ve gündelik kompresif tekstil ürünleri sunan tedarikçi firmalar ürünlerinin pazarlamasında daha fazla güven kazanmış olur. Aynı zamanda DIN SPEC, ürün geliştiricilerine ve üreticilere, ürünlerin tasarım ve işlevselliğin için gerekli esnekliği sağlar ve böylelikle her amaca hizmet eden ideal bir kıyafet sunmuş olur.

DIN SPEC İNDİR

Mini eğitimimizde (İngilizce) DIN SPEC 4868 hakkında daha fazla bilgi edinin

Mini eğitimimizde basınçlı spor giyime ve kompresyonun objektif olarak nasıl ölçülebileceğine bakacağız. Size kısaca DIN SPEC 4868'i ve sıkıştırma testinin diğer yararlarının yanı sıra en önemli sonuçlarını tanıtacağız.

Rekabete karşı koyabilirsiniz.

Hohenstein kalite etiketimiz “Kompresyon” ile olası alıcılara kompresif tekstil ürünlerinizin kalite ve işlev açısından en yüksek talepleri karşıladığı bilgisini vermiş olursunuz ve bunu, tüketicilerin objektif değerlendirmemiz sayesinde gözü kapalı güvenebildiği, çarpıcı bir etiket ile gerçekleştirebilirsiniz.

Doğal olarak test edilen kompresyon.

HOSYcan sayesinde mükemmel kompresyon etkisi.

Tıbbi kompresyon tekstil ürünleri konusunda uzun yıllara dayanan tecrübemizden ve benzersiz HOSYcan test sistemimizden faydalanın. Bu sistem ile basınç ve basınç akışı testinin yanı sıra, karmaşık hareket akışlarında kompresyon ölçümü gibi çok yönlü değerlendirmeler de mümkündür.

Test, zararsız ve her zaman test ürünü uzunluğunun tamamı üzerinde gerçekleştirilir. Böylelikle toplam uzunluğu 100 cm ve çevresi 12 cm ila 150 cm arasında olan ve şekli isteğe göre belirlenebilen kolluk, bacak kompresif çoraplar, gömlek ve pantolonlar test edilebilir.

İndirmeler