Genetiği değiştirilmediği kanıtlanmış organik pamuk ile pazarda avantaj elde edin.

Organik pamuktan yapılmış ürünlere yönelik talep her geçen gün artıyor. Ancak, yüksek pazar fiyatları sadece ham maddenin organik üretimine ilişkin bağımsız yollarla elde edilmiş bir kanıtın sunulması ile kabul edilebilir. Genetiği değiştirilmiş pamuk sık sık eko-etiketler ile kurallara aykırı bir şekilde etiketleniyor. Bunun nedeni ilgili sertifikasyon işlemleri genelde laboratuvar testleri uygulanmadan ya da rastgele tohum numuneleri alınarak yürütülmesidir.

Tekstil ürünlerinizin genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) açısından incelenmesi amacıyla pamuklu ürünleriniz için özel olarak geliştirilmiş yerleşik moleküler biyolojik algılama sistemlerinden faydalanıyoruz. İplik ve kumaşlar aracılığıyla ham pamuktan hazır nihai ürünlere kadar değer zincirinizin tüm alanlarını ele alıyoruz. Böylece, üretici, marka, sertifikasyon veya tüketici koruma organizasyonu olarak GDO içermeyen pamuk veya tekstil ürünlerine ilişkin net evet / hayır beyanlarından faydalanabiliyorsunuz.

GDO testi: Bir hedef – Üç yöntem

İki adımda %100 kesinlik.

GDO testine ilişkin yürüttüğümüz süreçler şu şekildedir:

  • Numune ezilir ve pamuk lifler mekanik ve enzimatik olarak parçalanır. Genetik materyal (DNA) liften izole edilir ve çok aşamalı proseste saflaştırılır.
  • DNA'da spesifik hedef sıralaması (belirleyici gen) mevcut ise, bu, genetik değişiğim yaşandığı anlamına gelir. Bunlar, moleküler biyoloji ile tespit edilebilir. Değişmemiş pamuk DNA'sının tespit edilmesi ve hatalı olumsuz sonuçların engellenmesi amacıyla kontrol reaksiyonları kullanılır.

Kural gereği, DNA pamuk lifinin hücre çekirdeğinde korunur. Bazı durumlarda, nihai ürün üzerinde DNA analizi yapılamadığı olur. Örneğin, pamuğun DNA kalmayacak şekilde yoğun olarak işlenmesi gibi. Bu durumda, proseste bir adım geri giderek ham maddeyi test edebilirsiniz.

Avantajlarınız.

  • Elde edilen sonuçlar temelinde ürün optimizasyonu
  • Ürün tanıtımı
  • Reklam
  • Ürün korsanlığına karşı koruma
  • Kalite kontrolü

Organik Pamuk - Ama Güvenli

Tekstil tedarik zinciri boyunca GDO içermeyen pamuğun izlenebilirliği

Ücretsiz indir

İndirmeler