Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Tüketicinin korunması ve yasal uygunluğun güvence altına alınması.

Tekstil ve deri ürünlerinin üretiminde kullanılan bazı kimyasallar insanlara ve çevreye zararlıdır. Kullanımları kısmen kanunla düzenlenir ve aynı zamanda STK'ların ve tüketici koruma gruplarının da odak noktasıdır. Hohenstein, uluslararası standartlara, yasal gerekliliklere ve bireysel gereksinimlerinize uymanızda size destek olmak için tekstil, deri eşyalar ve kimyasallardaki zararlı maddelerin kalitatif ve kantitatif tespiti için size çok çeşitli kimyasal testler sunar.

Uluslararası veya şirket içi Kısıtlı Madde Listeleri (RSL) ve Üretilmiş Kısıtlı Madde Listeleri (MRSL) uyarınca analitik laboratuvar testleri gerçekleştirir ve/veya ürünlerinizi ilgili OEKO-TEX® standartlarının özelliklerine uygun olarak zararlı maddeler açısından test ederiz. Üretimde kullanılacak kimyasallar da dahil olmak üzere değer zinciri boyunca işlemenin tüm aşamalarında hammaddeler, ara ürünler ve son ürünler için test yapmak mümkündür. Test hizmeti, hem yasal uygunluğun izlenmesini hem de bunun ötesine geçen ürün güvenliğinin tarafsız bir şekilde değerlendirilmesini içerir. Bu, bir yandan operasyonel kalite güvencesi ve optimizasyona hizmet ederken, diğer yandan ürün geri çağırmalarının önlenmesine katkıda bulunur.

Zararlı maddeler ve sertifikalar için OEKO-TEX® testleri

Zararlı maddeler açısından test edilen her türlü tekstil ürünü için sertifika ve ürün etiketi.

Zararlı maddeler için test edilmiş her türlü deri ürün için sertifika ve ürün etiketi.

Tekstil ve deri üretimi için güvenli ve sürdürülebilir kimyasalların sertifikasyonu.

RSL ve MRSL testi

Tekstil veya deri ürünleri gibi ürünlerinizin yanı sıra tekstil ve deri üretiminde kullanılan kimyasalları çeşitli uluslararası Kısıtlanmış Madde Listeleri (RSL'ler) veya Üretimde Kullanımı Kısıtlı Madde Listeleri (MRSL'ler) uyarınca test ediyoruz.

Daha fazla bilgi edin:

İndirmeler