Tüketicinin korunması ve yasal uygunluğun güvence altına alınması.

Tekstil üretiminde kullanılan bazı kimyasallar insanlar ve çevre için zararlı olabilir. Bunların kullanımı kısmen yasal olarak düzenlenmiştir ve ayrıca STK'ların ve tüketiciyi koruma organizasyonlarının odağındadır. Hohenstein, sizlere uluslararası standartların, yasal talimatların ve bireysel müşteri taleplerinin (RSL = Restricted Substance Lists - Sınırlandırılmış Maddeler Listesi) sağlanmasında yardımcı olabilmek amacıyla tekstil ürünlerdeki zararlı maddelerin kalitatif ve kantitatif olarak belirlenmesi için geniş bir yelpazede kimyasal testler sunar.

İncelemeler, deri ürünleri dahil tekstil üretim zincirinin tüm üretim aşamalarında tekstil ham madde, ara ürün ve mamulleri üzerinde gerçekleştirilebilir. Bu kapsamda gerçekleştirilen test hizmeti hem yasal uyumluluğun denetlenmesini hem de bunun ötesinde ürün güvenliğinin tarafsız bir şekilde değerlendirilmesini içerir. Bu husus bir yandan işletmedeki kalite güvence ve optimizasyonuna fayda sağlar, diğer yandan da ürün geri çağırma gerekliliğini azaltmaya yarar.

STANDARD 100 by OEKO-TEX® - Zararlı maddelere yönelik kontrol edilmiş tekstiller için bağımsız kanıtınız.

STANDARD 100 by OEKO-TEX®, STANDARD 100 by OEKO-TEX®, 1992 yılından bu yana bağımsız test ve sertifikalandırma sistemi ile tekstil zinciri boyunca güven ve etkili tüketici koruması anlamına gelmektedir. Bu etiket günümüzde milyonlarca üründe yer alır ve her yıl güncellenen ve 100'den fazla münferit parametreyi kapsayan bir kriterler kataloğuna dayanır.

İndirmeler