Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Bizde hijyen büyük harflerle yazılır

Söz konusu hijyenik temizlik ise, tekstiller ve onların işlemleri önemli bir rol oynar. Bu, Hohenstein'in uygulamalı hijyen konusuyla ilgilenmesi için yeterli bir sebeptir. Burada tekstil hijyeni alanında örneğin Profesyonel Tekstil Hizmetleri için Alman Sertifikalandırma Birliği (German Certification Association Proper Linen Care e. V. )(RAL-GZ 992) altında organize olan yaklaşık 400 adet ticari çamaşırhane de sağlık alanındaki çok sayıda kuruluş ve tıbbi ürün, otomobil ve tüketim ürünlerini üreticileri de veya tekstil ve kimyasal üreticileri de müşterilerimiz arasındadır.

Uygulamalı hijyen alanındaki hizmetlerimiz

Gereklilikler işletmeden işletmeye çok farklı olabileceğinden, size özgü şartlar bazında sizin için özel olarak hazırlamış test senaryolarını memnuniyetle hazırlıyoruz.

Genel işletme hijyenini ve hijyen yönetimini denetliyoruz. Günlük işlerimiz arasında havalandırma ve iklimlendirme sistemlerindeki hijyenik şartların kontrolü ve içme suyu kontrolleri de bulunur. Gıda maddelerini işlendiği alanlar ve mutfaklar için buna ilave olarak mevcut bir HACCP konseptini içeren hijyen denetimi de sunuyoruz.

Antimikrobiyal tekstillerin ve ev içi kullanım amaçlı eşyaların etkinliğinin kanıtı

Uygulamalı hijyen konusunda ağırlıklı olan bir husus da bakteri, maya ve küf mantarları ile virüslere karşı antimikrobiyal etkinliğin ör. DIN EN ISO 20743 veya ISO 22196 (JIS Z 2801) uyarınca kontrol edilmesidir.

Hijyen denetimi

İşletmelerdeki mikrobiyolojik durumun denetimi için ticari çamaşırhanelere, kliniklere, yaşlı ve çocuk bakım evlerine, doktor muayenehanelerine, yüzme havuzu işletmelerine ve diğer işletmelere profesyonel bir hijyen denetimi hizmeti sunuyoruz. Bu kapsamda işletmenizde kritik kontrol noktalarını aşağıdaki yöntemlerle denetliyoruz:

  • Yüzey teması örneklemi
  • Lejyoner bakteri kontrolleri için, içme ve banyo suyu, işletme suyu, klima suyu numuneleri
  • Çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve temizlik makinelerinin çeşitli biyoindikatörlerle denetlenmesi
  • Havadaki bakteri konsantrasyonunun ve partikül konsantrasyonunun belirlenmesi
  • Alman Federal Emisyon Koruma Yasasının (BImSchV) gerekliliklerinin yerine getirildiğinin testi
  • DIN 13063'e göre temizlik tekstillerinin mikrobiyolojik saflığının (bioburden) belirlenmesi

Fonksiyonel (tekstil) ürünlerin(in) etkinliğinin ve güvenli olduklarının objektif olarak belgelenebileceği denetimleri geniş bir yelpazede sunuyoruz. Bu kapsamda talep edilmesi durumunda sadece yeni durumdaki ürünleri incelemekle kalmıyor, aynı zamanda ör. evsel çamaşır makinesindeki temizlik işlemleri veya profesyonel tekstil bakımına maruz kalan ürünlerdeki doğal eskimeyi de dikkate alıyoruz.

Ev sektörüne yönelik çamaşır dezenfektanlarının ve hijyen durulama maddelerinin etkinliğinin test edilmesi

Evsel ve tıbbi olmayan sektörde çamaşır dezenfeksiyonu için, test edilen mikroorganizmaların belirli azaltma oranlarına ulaşılması gerekir. Bunu, standartlaştırılmış bir test yöntemi kullanarak ana yıkama döngüsü ve durulama döngüsü için ayrı ayrı araştırıyoruz.

İndirmeler