Türkiye
Bangladesh
پاکستان
中国
close

Tekstil ve deri ürünleri imalatında kimyasalların kullanımına ilişkin özellikle insanlara veya çevreye zarar veren maddelere yönelik düzenlemeler ve girişimler, bu sektörlerdeki eğilimler kadar hızlı değişmektedir. Şirketlerin, karmaşık kimyasal yönetim sistemlerinde bu değişiklikleri sürekli olarak izlemesi ve uygulaması gerekir. Markalar ve perakendeciler genellikle kendi kısıtlı madde listelerini uygulamaktadır.

Tüm önemli tüketici pazarlarında, organik pamuktan yapılan ürünlere olan talep hızla artmaktadır. Bununla birlikte, organik pamuk için daha yüksek piyasa fiyatları ancak satılan ürünlerin güvenilir bir şekilde organik pamuktan yapıldığına dair bağımsız kanıtlar mevcutsa haklı görülebilir.

Sizin için çözümümüz:

OEKO-TEX® ECO PASSPORT

OEKO-TEX® ECO PASSPORT çok aşamalı doğrulama sistemimizle, tekstil ve deri üretimi için kullanılan kimyasalları üretim süreçlerine girmeden önce güvenilir bir şekilde yönetin ve kontrol edin.

OEKO-TEX® ORGANIC COTTON

Tekstil ürünlerinizi OEKO-TEX® ORGANIC COTTON etiketimizle belgelendirerek ürünlerinizin güvenilir bir şekilde organik pamuktan veya organik pamuk karışımlarından yapıldığını kanıtlayın.