Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Tekstiller, uygun malzemeler ve tasarımlar kullanıldığında yoğun güneş ışınlarına karşı oldukça yüksek bir koruma sağladıklarından etkili UV koruması olarak belirlenmiştir.

Giysiler veya tenteler, 80 UV koruma faktörüne ulaşır ve güneş engelleyiciler gibi kozmetik güneş koruyucuların ulaşabileceği en yüksek değerden kat be kat daha fazla koruma sağlar.

Buna güvenebilirsiniz!

Tekstillerin UV ışınlarına karşı koruyucu etkisinin belirgin kanıtı, ulaşılan güneş koruma faktörünü (UPF = Ultraviolet Protection Factor) doğrudan ürün üzerinde gösteren UV STANDARD 801 etiketidir.

Bir tekstil ürününün zararlı UV ışınlarına karşı ne kadar iyi koruduğu, gözle inceleme veya malzemeye dokunmayla belirlenemez. Gerçekçi ifadeler sadece standartlaştırılmış ölçüm yöntemleri ve laboratuvarda profesyonel bir teste dayandırılarak mümkün olur.

Diğer uluslararası standartlar ve test yöntemleriyle karşılaştırıldığında, UV STANDARD 801 bir ürünün sadece yeni durumunu dikkate almakla kalmaz, aynı zamanda UV koruma faktörünün belirlenmesinde malzemenin ıslanması ve gerilmesi gibi yaygın kullanım koşullarını da içerir.

Ek olarak, güneş ışınları ve insan cilt tipiyle ilgili en uygunsuz olarak kabul edilen koşullar (en kötü senaryo) belirlenen UPF'nin hesaplanması için temel oluşturur.

Sıkı ölçütler – güvenilir koruma!

UV STANDARD 801 etiketi, tekstil ürünlerinin en sıkı spesifikasyonlara göre ölçüldüğünü ve kesin UV koruma faktörleri sağladığını belirtir. Etiketin verilmesi için aşağıdaki kriterler uygulanır:

  • Avustralya/Yeni Zelanda standardında güneş spektrumu
    (Avustralya yazının doruk noktası 1 Ocak'ta Melbourne'de güneşe maruz kalma)
  • Kendini koruma düzeyi en düşük, en hassas insan cilt tipinin kabulü
  • Yeni koşulda ürün testi
  • lave olarak: Kullanımdan sonra ürün testi.
    Giyim malzemeleri için örneğin germe, ıslatma, sürtme, yıkama/temizleme.
    Gölgeleme malzemeleri için örneğin germe, nemlendirme, yapay yaşlandırma/kötü hava koşullarına maruz bırakma.

Belirlenen UPF, cildin kendi koruma süresi için çarpan olarak kullanılır ve bu tekstil kullanıldığında cilde hasar vermeden ne kadar süre güneş altında etkili bir şekilde durulabildiğini gösterir.

UV STANDARD 801 aşağıdaki UV koruma faktörlerine (UPF) sahiptir: 10, 15, 20, 30, 40, 60, 80.

İndirmeler