Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Optimal koku yönetimi sayesinde ter kokusunu azaltan tekstil ürünleri.

Spor faaliyetlerinde ve birçok iş alanında terlemeyi önlemek mümkün değildir. Son yıllarda yaşanan sıcak yaz ayları şunu göstermektedir ki, gün içerisinde çok az hareket etseniz de bu durumdan kurtulmak olanaksız olmakla birlikte aslında bu iyi bir şeydir. Kişi terlediğinde, oluşan fazla ısı dışarı atılır ve vücut ısısı düzenlenir. Sıcak günlerde terlemiyor olsaydık sağlığımız risk altında olurdu. Bu nedenle, tekstil ürünlerinin ter transferini en iyi şekilde sağlaması önemlidir.  Tekstil üreticisi olarak, ürünlerinizin teri vücuttan en iyi şekilde uzaklaştırması ve ter kokusunu azaltması adına ürünlerinizin performans optimizasyonu üzerinde çalışma yapmanız gereklidir.

Birinci sınıf sonuçlar için test proseslerimiz.

Ter kokusu tekstil ürününe yayıldığından, bakterilerle etkileşimi, sıvı transferi ve koku moleküllerinin tutulması ve salınımı gibi unsurların hepsi ter kokusunun tekstil ürünündeki derecesini etkilemektedir.Tekstil ürünlerinin koku yönetiminde en iyi sonuçları elde etmek için ilgili tüm faktörleri göz önünde bulunduruyoruz.

Spor ve açık hava faaliyetleri için üretilmiş vücudu tamamen saran kıyafetler, iş kıyafetleri veya mobilyaların oturulan yüzeyleri gibi vücutla temas eden tekstil ürünleri söz konusu olduğunda Hohenstein apreleme işleminizin antibakteriyel etkinliğini, tekstil ürünlerinizin ter kokusu salınımını , ter moleküllerinin tekstil ürününe bağlanma kapasitesini değerlendiren spesifik testler ile ürününüzün performansını optimize etmenize yardımcı olur.

Ter kokusunu azaltıcı özelliklerin belirlenmesi amacıyla ihtiyaca özel hazırlanmış ve uygun şekilde kombine edilmiş testler sunuyoruz:

  1. Ciltte ter kokusu oluşumuna neden olan bakterilerin tekstil ürününde çoğalma oranı nedir?
  2. Ter kokusu molekülleri hangi oranda tekstil ürününe bağlanmaktadır?
  3. Tekstil ürününün gerçekte yaydığı ter kokusu oranı nedir? Söz konusu hususlar, deneklerin giydiği test numuneleri üzerinden ya da yapay bir ter kokusu simülasyonu uygulanarak yürütülen pratik testler aracılığıyla belirlenmektedir. Bu işlemden sonra eğitimli koku uzmanlarımız ter kokusunun yoğunluğunu değerlendirmektedir.

Kötü kokular - Hayır, te­şek­kür­ler!

Optimum koku yönetimi ile ter kokusunu azaltan tekstiller.

Deter­janlar için kötü koku test­leri­mizi biliyor mu­su­nuz?

Deterjanların (tozlar, sıvılar, jel kapaklar) ter kokusunu ne ölçüde azaltabildiğini veya tamamen önleyebildiğini sizin için değerlendiriyoruz.

İndirmeler

Video

Ter kokusu ve giysiler - ürününüz bu savaşa hazır mı?