Optimal koku yönetimi sayesinde daha az ter kokusu tutan tekstil ürünleri.

Spor faaliyetlerinde ve birçok iş alanında terlemeyi önleyemezsiniz. Son yıllarda yaşanan sıcak yaz ayları şunu gösterdi ki, gün içerisinde çok az hareket etseniz de bu durumdan kurtulamazsınız . Aslında bu iyi bir şey. Kişi terlediğinde, oluşan fazla ısı dışarı atılır ve vücut sıcaklığı düzenlenir. Sıcak günlerde terlememiş olsaydık sağlığımız risk altında olurdu.Bu nedenle, tekstil ürünlerinin ter transferini en iyi şekilde sağlaması önemlidir. Dahası, tekstil üreticisi olarak, ürünlerinizin teri vücuttan en iyi şekilde uzaklaştırması ve ter kokusunu azaltması adına ürünlerinizin performans optimizasyonuna ilişkin çalışmalar yürütmeniz gereklidir.

Birinci sınıf sonuçlar elde etmek için test prosedürleri­miz­den faydalanın.

Ter kokusunun tekstil ürünü aracılığıyla ortama yayılması halinde, bakteri, sıvının hareketi ve koku moleküllerinin yapışması ve salınımı gibi etkileşimler tekstil ürünün yaydığı ter kokusunun yoğunluğunu belirliyor. Tekstil ürünlerinin koku yönetiminde en iyi sonuçları elde etmek için ilgili tüm faktörleri göz önünde bulunduruyoruz.

Spor ve açık hava faaliyetleri için üretilmiş vücudu tamamen saran kıyafetler, iş kıyafetleri veya mobilya gibi ev tekstil ürünleri dahil olmak üzere: Hohenstein; tekstil ekipmanlarınızın anti bakteriyel etkilerini, tekstil ürünlerinden ter kokusu salınımını, tekstil malzemelerinin ter moleküllerine yapışma kapasitesini belirleyen ve ürün performansını optimize etmenize yardımcı olan özel testler yürütüyor.

Ter kokusunu azaltıcı özelliklerin belirlenmesi amacıyla ihtiyaca özel hazırlanmış ve uygun şekilde kombine edilmiş testler sunuyoruz:

  1. Ciltte ter oluşumuna neden olan bakterilerin tekstil ürününde çoğalma oranı nedir?
  2. Ter kokusu moleküllerinin tekstil ürününe yapışma derecesi nedir?
  3. Tekstil ürününün gerçekte yaydığı ter kokusu oranı nedir? Söz konusu hususlar, deneklerin test numuneleri kullanılarak ya da yapay bir ter kokusu simülasyonu uygulanarak yürütülen pratik testler aracılığıyla belirleniyor. Bu işlemden sonra eğitimli koku uzmanlarımız ter kokusunun yoğunluğunu değerlendiriyor.

Kötü kokular - Hayır, te­şek­kür­ler!

Optimum koku yönetimi ile ter kokusunu azaltan tekstiller.

Teknik incelemeyi indirin (İngilizce)

Deter­janlar için kötü koku test­leri­mizi biliyor mu­su­nuz?

Deterjanların (tozlar, sıvılar, jel kapaklar) ter kokusunu ne ölçüde azaltabildiğini veya tamamen önleyebildiğini sizin için değerlendiriyoruz.

Daha fazla

İndirmeler

Video

Ter kokusu ve giysiler - ürününüz bu savaşa hazır mı?