Türkiye
Bangladesh
پاکستان
中国
close

Ayakkabıları zararlı maddeler açısından test etmek neden yararlıdır?

Tekstil ürünleri gibi ayakkabılar da genellikle uzun süre giyilir ve genellikle ciltle doğrudan temas eder. Ayrıca ayakkabı giymek, ayakkabının içinde sıcak ve nemli bir ortam oluşturur. Ancak deri ayakkabılar uzun ömürlü olmalarına rağmen tekstil malzemelerinden yapılan ayakkabıların aksine yıkanamazlar.

Bu nedenle, özellikle de birçok farklı bileşenden oluştuğu için deriden yapılmış ayakkabıların zararlı maddeler içermemesi bilhassa önemlidir. Tabaklama veya boyama gibi farklı üretim aşamalarından geçen her bir bileşen, zararlı maddeler için olası bir girdi kaynağını temsil eder, ancak aynı zamanda yasal gerekliliklere uygun olmalıdır.

Hangi ürünleri sizin için test ediyor ve onaylıyoruz?

Bağımsız, akredite laboratuvarlarımızda hem satışa hazır ayakkabıları (nihai ürünler) hem de ayakkabı üretiminde kullanılan bileşenleri ayrı ayrı (üst tabanlar, orta tabanlar, dış tabanlar, tabanlıklar, topuk koruyucuları vb.) OEKO-TEX® LEATHER STANDARD'e göre test ediyoruz. 

LEATHER STANDARD'a göre sertifikalandırma, genellikle ayakkabılar veya münferit bileşenlerin bir bütün olarak esas olarak deriden yapılmış olması durumunda gerçekleşir. Öte yandan, nihai ürünün büyük bir kısmı tekstil malzemelerinden oluşuyorsa, ürün OEKO-TEX® STANDARD 100'e göre sertifikalandırılmıştır.

Ayakkabı için LEATHER STANDARD sertifikasının faydaları nelerdir?

Markalar, perakendeciler, üreticiler için

 • Azaltılmış piyasa riski
  tüm yasal gerekliliklere uyum yoluyla
 • Güvenilir tüketici iletişimi
  bağımsız, dünya çapında tanınan ve yaygın olarak kullanılan bir ürün etiketi aracılığıyla
 • Ürünleriniz için ek avantajlar
  laboratuvar testlerinde insani-ekolojik güvenlik kanıtı yoluyla
 • Şeffaflık ve azaltılmış sertifika maliyetleri
  halihazırda sertifikalandırılmış kaynak materyallerin ve bileşenlerin kullanımı yoluyla

Tüketiciler için

 • Kapsamlı ve sağlam koruma
  küresel olarak standartlaştırılmış ve yıllık olarak güncellenen test kriterleri, kullanıma yakın test yöntemleri, sertifika verildikten sonra kontrol testleri aracılığıyla
 • Güvenilirlik ve izlenebilirlik
  sertifikalı makalelerin geçerlilik kontrolleri yoluyla

Ayakkabının LEATHER STANDARD sertifikasını benzersiz kılan nedir?

Ayakkabı için OEKO-TEX® LEATHER STANDARD sertifikası, yalnızca tüm bileşenlerin istisnasız LEATHER STANDARD RSL'nin (Kısıtlı Maddeler Listesi) gerekli kriterlerine uyması halinde verilir.

Sertifikasyon için başka bir ön koşul, satış ürününün üreticisinde, yani ayakkabı bileşenleri tedarikçisinde veya nihai ürünün üreticisinde yerinde denetimdir. Bu sayede firmadaki kalite güvencesinin devam eden üretim sırasında gerekli olan OEKO-TEX® kriterlerine uygun olmasını sağlıyoruz.

Büyük artınız - OEKO-TEX® modüler sistemi

LEATHER STANDARD sertifikası modülerdir: Sertifikalı kaynak malzemeler (ör. yüzler, astarlar) ve diğer ayrı bileşenler (ör. iç / orta / dış tabanlar), laboratuvar testlerinin yenilenmesine gerek kalmadan sonraki üretim aşamalarında tanınır.

Bu ilke, özellikle markalar ve perakendeciler ile hazır ürün üreticileri için ikna edici avantajlar sunmaktadır:

 • Sertifikalı son ürünün insan ekolojik güvenliğine ilişkin maliyetler ve sorumluluk, tüm değer zincirine dağıtılır.
 • LEATHER STANDARD sertifikalı bileşenleri kullanarak, ürünlerinizin satışa hazır ayakkabı üretiminden önce bile tüm büyük tüketici pazarlarındaki yasal gereksinimleri karşıladığından emin olursunuz.
 • OEKO-TEX® Satın Alma Kılavuzu, size özel olarak kaynak kullanımınızda başvurabileceğiniz sertifikalı kaynak malzemeler ve bileşenlerden oluşan ücretsiz bir çevrimiçi rehber sağlar.
 • LEATHER STANDARD sertifikası, uygun tedarikçileri seçmenizi, doğrulamanızı ve iletişim kurmanızı kolaylaştırır ve hızlandırır.
 • LEATHER STANDARD, insan ekolojik ürün güvenliğini sağlamak için teknik bilgi ve kaynakları sürdürmek zorunda kalmadan operasyonel kalite güvenceniz için en uygun araçtır.
 • OEKO-TEX® RSL yıllık olarak güncellendiğinden ve uluslararası kanunlar ve endüstri girişimlerinin zararlı madde gereksinimleriyle uyumlu olduğundan, ayakkabı koleksiyonlarınızla ürün yönetimi açısından her zaman güncelliğinizi sağlarsınız

İndirmeler