Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Pazarda objektif bir değerlendirme için güçlü bir ortaktan destek alın.

Döşemelik kumaşların çekme direnci, tekstil ürünlerinin renk haslığı veya kıyafetlerin insan ve çevre güvenliği açısından test edilmesi dahil olmak üzere: Bağımsız kalite belgeleri ve zararlı madde sınır değerlerine uygunluk hususları ürünlerin pazar konumlandırmasında büyük bir öneme sahiptir.

Tekstil teknolojimiz ve kimyasal testlerimiz uluslararası standartlara, yasal mevzuatlara ve bireysel müşteri gereksinimlerine uyum sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle zararlı madde testleri, tekstil üretiminde kullanılan ve üretim aşamasında artık olarak tespit edilebilen kimyasal maddelere karşı etkin tüketici koruması sağlıyor.

Deri ürünleri ve aksesuarları dahil olmak üzere, tekstil üretim zincirinin tüm aşamalarında ham madde, ara ürün ve nihai ürün testleri gerçekleştiriyoruz. Marka şirketleri, perakendeciler ve tekstil üreticilerinin yanı sıra, ithalatçılar ve imalatçılar da söz konusu hizmetten faydalanıyor.

Tekstil testlerimiz, ihtiyaçlarınız kadar bireyseldir.

Ürünlerinizin kalite testlerinde size ne ölçüde destek olabileceğimizi öğrenmek için lütfen grafikteki kaydırıcıyı hareket ettirin.
Yasal koruma

Yasal şartlar söz konusu olduğunda güvenli tarafta kalın. Uygulanabilir düzenlemelere göre önemli parametrelerin detaylı test edilmesi, sadece ürün uyumunu korumak için değil, aynı zamanda dünyanın neresinde olursanız olun, güncel kalmak için de geçerlidir.

Kalite hakkında bilgi paylaşımı

Özel gereksinimlerinizin ve müşteri beklentilerinin yasal kuralların ötesine geçtiği zamanlar olabilir. Sivil toplum örgütleri tarafından hedef alınmaktan mı endişe duyuyorsunuz? Doğru testi yapmanıza yardım edeceğiz. Gerçekten piyasada yer almanızı sağlamak için, geleneksel standartların ötesine geçen hatta kampanyalarda veya programlarda belirli konuları tanıtmanıza izin veren faktörler üzerinde testler yapabiliriz.

Rekabet avantajını sağlayan ve ürün iddialarını onaylayan bir farklılık

Kendinizi ayrı bir yerde konumlamak ve ürünlerinizin Kalite açısından üstünlüğünü vurgulamak mı istiyorsunuz? Karşılaştırmalı ürün testleri yaparak mümkün olan en tarafsız şekilde size destek vereceğiz.

Testlerimiz yasal gerekliliklere, standartlara, uluslararası şartnamelere ve dahili kalite klavuzlarına uygunluğu belirler.

Tekstil teknolojisi testi

  • Kalite testi (renk haslıkları, elyaf inceliği, boyutsal kararlılık, kumaşların mukavemeti)
  • Performans testleri (su iticilik, su geçirmezlik, nefes alabilirlik/hava geçirgenliği, tüylenme, yıkama testleri vb.)
  • Elyaf bileşiminin belirlenmesi (Tekstil Etiketleme Yasası)

Kimyasallar ve zararlı maddelerin test edilmesi

Tekstil etiketleme ve elyaf bileşimi

AB tekstil etiketleme direktifleri uyarınca materyalleri doğru tanımlamak istiyorsanız, ipliklerin ve kumaşların kalitatif ve kantitatif özelliklerinin belirlenmesi çok önemlidir. 

Elyafları tanımlarız ve özelliklerini mikroskoplar, mekanik testler veya kimyasal testler kullanarak üç şekilde belirleriz.

Yerinde kontrol hizmeti ile kalite güvencesi

Hohenstein, tüm üretim aşamalarında işlem hatalarını ortadan kaldırmaya yardımcı olan çeşitli kontrol modülleri sunar. Bu, sürekli olarak yüksek malzeme ve ürün kalitesi sağlar.

Daha fazla bilgi edinin

 

OEKO-TEX® STANDARD 100 uyarınca zararlı madde testi

OEKO-TEX® STANDARD 100 sayesinde, siz değerli müşterilerimize, kullanılan malzemelerin yanı sıra, işleme süreçlerinde ele alınan tekstil ham maddesi, ara ürün ve nihai ürünlere yönelik dünya çapında kabul görmüş, standart, bağımsız test ve sertifikasyon sistemi sunuyoruz.

Test kriterleri, kendi kaynaklarınızı kullanmadan ürünlerinizin güvenli olduğundan emin olmanız ve yasal uygunluğunu sağlamanız adına güncel pazar gelişmeleri ve yasal gerekliliklere uygun şekilde yıllık olarak güncellenmektedir.

RSL ve MRSL testi

Tekstil veya deri ürünleri gibi ürünlerinizin yanı sıra tekstil ve deri üretiminde kullanılan kimyasalları çeşitli uluslararası Kısıtlanmış Madde Listeleri (RSL'ler) veya Üretimde Kullanımı Kısıtlı Madde Listeleri (MRSL'ler) uyarınca test ediyoruz.

Daha fazla bilgi edin:

İndirmeler