Pazarda objektif bir değerlendirme için güçlü bir ortaktan destek alın.

Döşemelik kumaşların çekme direnci, tekstil ürünlerinin renk haslığı veya kıyafetlerin insan ve çevre güvenliği açısından test edilmesi dahil olmak üzere: Bağımsız kalite belgeleri ve zararlı madde sınır değerlerine uygunluk hususları ürünlerin pazar konumlandırmasında büyük bir öneme sahiptir.

Tekstil teknolojimiz ve kimyasal testlerimiz uluslararası standartlara, yasal mevzuatlara ve bireysel müşteri gereksinimlerine uyum sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle zararlı madde testleri, tekstil üretiminde kullanılan ve üretim aşamasında artık olarak tespit edilebilen kimyasal maddelere karşı etkin tüketici koruması sağlıyor.

Deri ürünleri ve aksesuarları dahil olmak üzere, tekstil üretim zincirinin tüm aşamalarında ham madde, ara ürün ve nihai ürün testleri gerçekleştiriyoruz. Marka şirketleri, perakendeciler ve tekstil üreticilerinin yanı sıra, ithalatçılar ve imalatçılar da söz konusu hizmetten faydalanıyor.

Tekstil teknolojisi ve kimyasal test alanındaki uzmanlık uygulamalarımız şunları içermektedir:

  • Tekstil ürünlerinin malzeme kalite kontrolünün yapılması (renk haslığı, su direnci, lif inceliği, boyut sabitliği,   kumaşların sağlamlığı, hava geçirgenliği, aşınma ve yıkama testleri, vb.).
  • Lif kompozisyonun belirlenmesi (Tekstil Ürünü Etiketleme Kuralları)
  • REACH, LFGB, CPSIA veya özel RSL (Sınırlandırılmış Maddeler Listesi) uyarınca zararlı madde testi
  • Hasar tazminatlarına ilişkin raporların düzenlenmesi
  • Yerinde denetim hizmeti ile kalite güvencesi

Tekstil ürünü etiketleme ve elyaf kompozisyonu

İplik ve tekstil kumaşlarının kalitatif ve kantitatif bileşiminin tam olarak belirlenmesi, Tekstil Ürünü Etiketleme Kurallarının temelini oluşturur.

Elyaf analiz ve belirleme işlemlerimiz mekanik, teknik ve mikroskobik olarak yürütülmektedir. Bu ayrıca, lif hasarının araştırılmasını, , mikrofiber tayini, kalitatif analizi ve şikayet yönetimini içermektedir.

STANDARD 100 by OEKO-TEX® uyarınca zararlı madde testi

STANDARD 100 by OEKO-TEX® sayesinde, siz değerli müşterilerimize, kullanılan malzemelerin yanı sıra, işleme süreçlerinde ele alınan tekstil ham maddesi, ara ürün ve nihai ürünlere yönelik dünya çapında kabul görmüş, standart, bağımsız test ve sertifikasyon sistemi sunuyoruz.

Test kriterleri, kendi kaynaklarınızı kullanmadan ürünlerinizin güvenli olduğundan emin olmanız ve yasal uygunluğunu sağlamanız adına güncel pazar gelişmeleri ve yasal gerekliliklere uygun şekilde yıllık olarak güncellenmektedir.

İndirmeler