Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Daha fazla sürdürebilirlik için diğer OEKO-TEX® hizmetleri

Hepsinden önemlisi, OEKO-TEX® sürekli optimizasyon anlamına gelir. Bunu göz önünde bulundurarak,  tekstil ve giyim şirketlerine “ana hizmetlerimizin” yanı sıra ticari sürdürebilirliği sistematik olarak optimize etmek için ek hizmetler sunmaktayız.

OEKO-TEX® alışveriş kılavuzu

OEKO-TEX® Alışveriş Kılavuzu, uygun malzemelerin temininde, güvenilir işbirlikçi ortaklar ve tedarikçilerin seçilmesini şeffaf bir şekilde destekleyen ücretsiz bir bilgi aracıdır. Ayrıca tekstil ve kıyafet şirketlerine OEKO-TEX® tarafından sertifikalandırılmış ürünleri uluslararası rağbet gören bir platformda pazarlama ve böylelikle şirketi ücretsiz bir şekilde ön plana çıkarma imkanı sunmaktadır. Alışveriş kılavuzu ürün sorumluluğunu yerine getiren ve tutarlı bir sürdürülebilirlik stratejisi uygulayan tüm şirketler için sürdürülebilir bir tedarik zincirini somut bir şekilde desteklediği ve kolaylaştırdığı için vazgeçilmezdir.

MyOEKO-TEX®

MyOEKO-TEX® müşteri portalı kayıtlı kullanıcılara mevcut OEKO-TEX® sertifikalarını ve ürün etiketlerini yönetme ve tedarik zincirlerini sürdürülebilirlik açısından kontrol etme imkanı sunar.

OEKO-TEX® Etiket Kontrolü

Etiket Kontrolü, şirketlerin ve tüketicilerin verilen OEKO-TEX® sertifikalarının ve ürün etiketlerinin geçerliliğini kontrol etmelerini sağlar. Bu iki farklı şekilde mümkündür:

  • www.oeko-tex.com/en/label-check web sitesindeki her etikette belirtilen mevcut bir test numarasını veya ürün kimliğini girerek. 
  • Çok sayıda OEKO-TEX® etiketinde de yer alan QR kodunu tarayarak.


OEKO-TEX® Etiket Kontrolü