Türkiye
Americas
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
中国
close

Test kriterleri

Hohenstein, uyku konforunun değerlendirilmesi amacı ile terleyen termal manken kullanımı ile yenilikçi bir test metodu geliştirmiştir. Bu metod ile tüm yorgan konstrüksiyonu (kullanılan malzeme, kesimler, kapitone, vücut uyarlaması v.s.) kullanım simülasyonu ile ölçülebilir ve değerlendirilebilir. 

Katman yapısının münferit malzeme parametrelerini belirlemek için, örneğin ürün geliştirme bağlamında, DIN EN ISO 11092'ye göre Hohenstein cilt modeli ile ek testler yapılabilir.

DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN
 

"Uyku konforu derecelerinde" bir değerlendirme sistemine sahip uyku konforu etiketinin artık verilmediğini lütfen unutmayın.


Termal bir manken ile öncelikli olarak etkili ısı izolasyonu tespit edilir ve nevresim üç ısı izolasyon sınıfının birine sınıflandırılır. Sonrasında DIN EN ISO 11092 uyarınca Hohenstein cilt modeli ile malzemeye özgü ısı ve su buharı geçirme direnci, su buharı emilim özelliği ve ayrıca su buharına karşı tampon etkisi ölçülür. Tespit edilen değerler bir değerlendirme sistemi yardımıyla sıcak iklim ve soğuk iklim için “Uyku konforu notları”na dönüştürülür. Bu notlar, “çok iyi” ve “yetersiz” arasında olabilir.