Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Ürünleriniz yeni moda trendleri belirlemekten çok daha fazlasını sağlar.

Günümüzde tüketiciler sadece yüksek kaliteli ürünler aramakla kalmayıp satın aldıkları ürünlerin zararlı maddelere karşı güvenli olması, etik ve çevre dostu bir şekilde üretilmiş olmasını da en az kalite kadar önemsemektedirler. Satın alma sırasında bu iki koşulun tüketici tarafından anlaşılması imkansızdır. OEKO-TEX® ürün etiketlerimizin yardımıyla bu özellikleri görünür hale getiriyor ve böylece daha fazla güvenlik ve şeffaflığa katkıda bulunuruz.

OEKO-TEX® STANDARD 100 ve LEATHER STANDARD

OEKO-TEX® STANDARD 100 ve LEATHER STANDARD, tekstil hammaddeleri, ara ve nihai ürünler ile tüm üretim aşamalarındaki deri ürünler ve ilgili aksesuar malzemeleri için dünya çapında standardize edilmiş bağımsız test ve sertifikasyon sistemleridir.

STANDARD 100 ve LEATHER STANDARD uyarınca yapılan zararlı madde testleri; önemli yasal düzenlemeleri, sağlığa zararlı çok sayıda kimyasalı - yasalarca henüz düzenlenmemiş olsalar bile - çeşitli sağlık hizmetleri parametrelerini dikkate alır. Tüm bileşenlerin geçerli OEKO-TEX® gerekliliklerini karşılaması durumunda etiketleri vermekteyiz.

Burada mevcut test kriterlerini ve limit değerlerini bulabilirsiniz

İndirmeler

OEKO-TEX® MADE IN GREEN

OEKO-TEX® MADE IN GREEN aşağıdaki kriterlere sahip tekstil ürünleri için verilen izlenebilir bir ürün etiketidir:

  • Zararlı maddelere karşı test edilmiş malzemelerden üretilmiştir
  • Çevre dostu işletmelerde üretilmiştir
  • Güvenli ve sosyal sorumluluk sahibi işyerlerinde üretilmiştir

MADE IN GREEN her tür nihai tekstil ürününe verilir. Tüketiciler, bu etikete sahip ürünleri www.madeingreen.com web sitesinden belirtilmiş olan ürün kimliğini girerek veya etiketteki QR kodunu tarayarak kolayca izleyebilirler. İzleme sonuçları ürünlerin hangi ülkelerde ve hangi katılımcı üretim işletmelerinde üretilmiş olduğu bilgisini içerir.

Burada güncel MADE IN GREEN kriterlerini bulabilirsiniz

İndirmeler

OEKO-TEX® ORGANIC COTTON

OEKO-TEX® ORGANIC COTTON, tüm işleme aşamalarındaki tekstil ham, ara ve son ürünlerinin yanı sıra aksesuar malzemeleri için küresel olarak tek tip, bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemidir. Etiket, en az %70 organik pamuktan üretilen ürünler için verilebilir.

Sertifikasyon, zararlı maddeler için testleri, tedarik zincirinin tarlaya kadar izlenmesini ve genetik modifikasyonlar için testleri içerir.

Burada güncel ORGANIC COTTON kriterlerini bulabilirsiniz

OEKO-TEX® Etiket Kontrolü

Etiket Kontrolü, şirketlerin ve tüketicilerin verilen OEKO-TEX® sertifikalarının ve ürün etiketlerinin geçerliliğini kontrol etmelerini sağlar.