Hohenstein, OEKO-TEX® topluluğunun kurucu üyesi olarak ürün sorumluluğunuzun gerçekleştirilmesi ve sürdürülebilir ekonomik aktivitenin kurulması hakkında size uygulamaya yönelik çözümler sunar. Diğer yandan tekstillerin ve deri ürünlerinin zararlı maddelerden etkin bir şekilde korunması söz konusu olduğunda tüketiciler de kendilerini güvende hisseder. 

Akredite edilmiş test ve denetim bilgimize dayalı olarak endüstri ve ticaret ihtiyacına uygun sertifikasyonlar sunuyoruz. Böylelikle zararlı maddelere yönelik kontrol edilmiş ürün, çevre dostu üretim teknolojileri ve sosyal çalışma şartları ile ilgili pazarın artan beklentilerine başarıyla yanıt verebilirsiniz.

Ürün sertifikasyonları

Tekstil ve deri üretiminde kullanılan kimyasalların, boyar maddelerin ve yardımcı maddelerin test edilmesi ve sertifikasyonu. Sürdürülebilir tekstil üretiminde zararsız kimyasalların kullanıldığına dair inandırıcı bir kanıt.

Üretim işletmelerinin sertifikasyonu

Tekstil üretim yerlerinin sosyal sorumluluk ve adil çalışma şartları, optimize edilmiş iş akışları, kaynakların verimli kullanılması, emisyonlar için sıkı sınır değerlerinin sağlanması (atık su, hava emisyonları) ve iş yerinde sağlık ve güvenliğin sağlanması hususlarının analizi, tetkiki ve sertifikasyonu.

Diğer OEKO-TEX® hizmetleri

İşletmelerde çevre dostu ve sosyal sorumluluk şartlarına uygun üretilen zararlı maddelere yönelik kontrol edilmiş tekstiller için etiket. MADE IN GREEN, üretim yolu ürün ID'si yardımıyla geriye dönük izlenebildiği için benzersiz bir şeffaflık sağlar.

DETOX TO ZERO, yıllık hazırlanan bir durum raporu ile Greepeace'in detoks kampanyası hedeflerinin sağlanması açısından kimyasal yönetimi ve atık su ve çamur limit değerlerine uygunluğu değerlendirir.

MyOEKO-TEX® müşteri portalında, kayıtlı kullanıcılar OEKO-TEX® sertifikalarını ve ürün etiketlerini merkezi olarak yönetebilir ve ilgili işlemleri yapabilir.

MyOEKO-TEX® aşağıdaki interaktif işlevleri sunar:

  • Yeni sertifikalar ve etiketler için başvurun
  • Etiket şablonlarını indirin
  • OEKO-TEX® Satın Alma Rehberi için şirket profilinizi düzenleyin
  • MADE IN GREEN etiketleri oluşturun ve yönetin
  • STeP ve DETOX TO ZERO çevrimiçi değerlendirmelerini yapın
  • Kendi tedarik zincirlerinizi yönetin ve tedarikçilerle iletişim kurun
  • Kendi tedarik zincirlerini KPI'lar, kriterler ve grafik tablolarıyla değerlendirin
  • Kendi tedarik zincirleri için sürdürülebilirlik hedefleri tanımlayın ve riskleri izleyin
MyOEKO-TEX® kullanıcı hesabınız var mı?

Alışveriş kılavuzu, OEKO-TEX® sertifikasına sahip ürünlerin ve firmaların kendilerini tanıtabileceği ücretsiz bir platformdur. Sürdürülebilir ürünlerin tedariki ve sürdürülebilirlik ilkesiyle çalışan başka şirketlerle işbirliği için kullanılabilir.

İndirmeler