Türkiye
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Hohenstein, OEKO-TEX® topluluğunun kurucu üyesi olarak ürün sorumluluğunuzun gerçekleştirilmesi ve sürdürülebilir ekonomik aktivitenin kurulması hakkında size uygulamaya yönelik çözümler sunar. Diğer yandan tekstillerin ve deri ürünlerinin zararlı maddelerden etkin bir şekilde korunması söz konusu olduğunda tüketiciler de kendilerini güvende hisseder. 

Akredite edilmiş test ve denetim bilgimize dayalı olarak endüstri ve ticaret ihtiyacına uygun sertifikasyonlar sunuyoruz. Böylelikle zararlı maddelere yönelik kontrol edilmiş ürün, çevre dostu üretim teknolojileri ve sosyal çalışma şartları ile ilgili pazarın artan beklentilerine başarıyla yanıt verebilirsiniz.

Ürün sertifikasyonları

Tekstil ve deri üretiminde kullanılan kimyasalların, boyar maddelerin ve yardımcı maddelerin test edilmesi ve sertifikasyonu. Sürdürülebilir tekstil üretiminde zararsız kimyasalların kullanıldığına dair inandırıcı bir kanıt.

Organik pamuk ve en az %70 organik pamuktan üretilen ürünler için bağımsız sertifikasyon. Bu sertifikasyon zararlı maddeleri test eder, tedarik zincirini tarlaya kadar izler ve genetik modifikasyonları test eder.

ORGANIC COTTON - Tüm detaylar

İşletmelerde çevre dostu ve sosyal sorumluluk şartlarına uygun üretilen zararlı maddelere yönelik kontrol edilmiş tekstiller için etiket. MADE IN GREEN, üretim yolu ürün ID'si yardımıyla geriye dönük izlenebildiği için benzersiz bir şeffaflık sağlar.

 • Değerlendirme süreci, sertifikanın verilmesi için kurallar ve süreç, sertifikanın devam ettirilmesi, sertifika geçerlilik alanının genişletilmesi veya kısıtlandırılması, sertifikanın askıya alınması, geri çekilmesi veya reddedilmesi dahil olmak üzere sertifika programları hakkında bilgiler
 • Ücretler hakkında genel bilgiler
 • Sertifikalandırma kuruluşunun adının ve sertifika işaretinin kullanılmasına ilişkin şartlar, kısıtlamalar yada sınırlandırmalar ve ayrıca sertifikaya atıfta bulunma yolları dahil olmak üzere başvuru sahiplerinin ve müşterilerin hak ve yükümlülüklerinin açıklaması
 • Şikayetlerin ve itirazların ele alınması ile ilgili süreç hakkında bilgiler

Bilgi: Sertifikalandırma kuruluşu herhangi bir finansal destek almamaktadır (DIN EN ISO/IEC 17065:2013-01, Bölüm 4.6 b)).

Üretim işletmelerinin sertifikasyonu

Tekstil üretim yerlerinin sosyal sorumluluk ve adil çalışma şartları, optimize edilmiş iş akışları, kaynakların verimli kullanılması, emisyonlar için sıkı sınır değerlerinin sağlanması (atık su, hava emisyonları) ve iş yerinde sağlık ve güvenliğin sağlanması hususlarının analizi, tetkiki ve sertifikasyonu.

Yeni Karbon ve Su Ayak İzi aracı

"Mükemmelliğe Giden Yol Haritası"nın bir parçası olarak OEKO-TEX®, tesisler için basit, kullanıcı dostu bir dijital karbon ve su ayak izi aracı geliştirdi.

Bu aracı kullanarak, üretim tesisleri karbon emisyonlarını ve su kullanım etkilerini tesis düzeyinde, işleme adımında veya 1 kg malzeme için ölçebilecek ve raporlayabilecektir.

Katılım gönüllüdür ve OEKO-TEX® STeP sertifikasına başvuran veya halihazırda sahibi olan herhangi bir tekstil üretim tesisi için geçerlidir. Yeni aracın beta test aşaması Eylül 2021'de başlayacak.

Diğer OEKO-TEX® hizmetleri

Markalar, perakendeciler ve üreticiler için kendi yönetim süreçlerinde ve tekstil ve deri sektöründeki tedarikçilerinin yönetim süreçlerinde insan hakları ve çevre konusunda kurumsal durum tespiti uygulamak söz konusu olduğunda güvenilir çözüm.

RESPONSIBLE BUSINESS - Daha fazla​​​​​​​

MyOEKO-TEX® müşteri portalında, kayıtlı kullanıcılar OEKO-TEX® sertifikalarını ve ürün etiketlerini merkezi olarak yönetebilir ve ilgili işlemleri yapabilir.

MyOEKO-TEX® aşağıdaki interaktif işlevleri sunar:

 • Yeni sertifikalar ve etiketler için başvurun
 • Etiket şablonlarını indirin
 • OEKO-TEX® Satın Alma Rehberi için şirket profilinizi düzenleyin
 • MADE IN GREEN etiketleri oluşturun ve yönetin
 • OEKO-TEX® STeP çevrimiçi değerlendirmelerini yapın
 • Kendi tedarik zincirlerinizi yönetin ve tedarikçilerle iletişim kurun
 • Kendi tedarik zincirlerini KPI'lar, kriterler ve grafik tablolarıyla değerlendirin
 • Kendi tedarik zincirleri için sürdürülebilirlik hedefleri tanımlayın ve riskleri izleyin
MyOEKO-TEX® kullanıcı hesabınız var mı?

Alışveriş kılavuzu, OEKO-TEX® sertifikasına sahip ürünlerin ve firmaların kendilerini tanıtabileceği ücretsiz bir platformdur. Sürdürülebilir ürünlerin tedariki ve sürdürülebilirlik ilkesiyle çalışan başka şirketlerle işbirliği için kullanılabilir.

İndirmeler