Test edilmiş kompresyon tekstilleri sayesinde işinizi gönül rahatlığıyla yürütebilirsiniz.

Kompresyon tekstilleri pazarı genişliyor - üstelik sadece tıbbi alanda da değil.

Hohenstein, Gütezeichengemeinschaft Medizinische Kompressionsstrümpfe e.V.'nin (Tıbbi Kompresyon Çorapları Kalite Birliğinin) yetkili test kuruluşu olarak kompresyon ürünlerinin basıncını özel olarak geliştirilen HOSYcan test cihazı ile kontrol etmektedir. Böylece kompresyon tekstillerinin basınç yoğunluğu ve basınç dağılımı RAL-GZ 387, Bölüm 1 ve 2 ve DIN 58133 uyarınca amaca yönelik ve güvenilir şekilde kontrol edilebilir. Raporlarımız, ürünün yasal sağlık sigortası tarafından kabul görmesi ve bedelinin karşılanması için esas teşkil eder.

Tıbbi kompresyon ürünleri testlerinde edindiğimiz uzun yıllara dayanan sağlam bilgi birikimimizden faydalanın ve ürünlerinizle kendinizi birinci sınıf ürün satıcısı olarak pazarda konumlandırın.

Bir tekstil ürünün belirli vücut kısımlarına uyguladığı basınç dağılımını test ediyoruz. Bu dağılım kademeli olarak azalabilir, artabilir veya aynı kalabilir. Basınç dağılımının üretici tarafından tanımı, tekstil ürünün istenen etkisine bağlıdır.

Genel olarak tüm kompresyon tekstillerini inceliyoruz, örneğin:

  • Çorap sistemli tıbbi kompresyon tekstilleri ve kol bandajları
  • Ayak bilekleri, dizler, dirsekler ve el bilekleri için bandajlar
  • Anti tromboz çorapları
  • Varis çorapları
  • Seyahat çorapları
  • Spor çorapları
  • Mükemmel kompresyon etkisine sahip spor kıyafetler
  • Korse

Hohenstein, 80'li yılların başında test cihazı HOSY'i (Hohenstein System) geliştirdi. Cihaz, test edilecek tekstil ürünün zarar görmeden belirli bir oranda sıkıştırılmasına ve esnetilmesine imkan sağlayan, 5 cm genişliğinde bitişik çekme cihazlarından oluşmaktadır. Sonuç; Tekstil ürününün numune boyunca uyguladığı basınç değeri tablo ve grafik halinde gösterilmiştir.

Gelişmiş test sistemimiz HOSYcan ("can" ifadesi iletişim sistemi olarak kullanılan CAN-Bus teknolojisini belirtmektedir) sayesinde basınç yoğunluğunu ve basınç eğrisini bugün daha esnek ve hedef odaklı bir şekilde belirleyebiliyoruz. Buna ek olarak, söz konusu cihaz, önceki modellere nazaran daha büyük beden ölçüleri üzerinde çalışma kapasitesine sahip. Cihaz, hareketli kompresyon etkisinin ölçümü gibi ölçüm seçenekleri sunuyor.

Mükemmel kompresyon etkisi – HOSYcan ile

İndirmeler