Sorumlu kimyasal madde yönetiminin üç ana bileşeni.

Kimyasal maddeler tekstil sektöründe çok yönlü bir şekilde kullanılıyor. Kimyasal maddelerin insan ve çevre üzerindeki zararlı etkilerini (ve "olumsuz imajını") en aza indirgemek amacıyla sürekli olarak yeni yönetmelikler çıkartılıyor ve sektörel açılımlar yapılıyor. Tedarik zincirlerinin yanı sıra, tüm şirketlerin daha sıkı ve sorumlu kimyasal madde yönetimi benimsemesi ve buna uygun hareket etmesi gerekiyor.

Hohenstein, sürdürülebilir tekstil üretimi için belirlenen spesifik gerekliliklere uygun süreçler yürütmenize yardımcı oluyor. Buna ek olarak, kimyasal maddelerin uygun kullanım alanında size destek sağlıyor ve kimyasal madde yönetiminizi Greenpeace Detox hedefleri doğrultusunda değerlendirmeye alıyoruz.

Kısaca: Sürdürülebilir kimyasal madde yönetimi, çevre ve insana önem veren her işletmenin doğal bir parçası olmalıdır.

ECO PASSPORT by OEKO-TEX®.

ECO PASSPORT by OEKO-TEX® sertifikasyonumuz tekstil üretiminde kullanılan kimyasallar, renklendiriciler ve yardımcı maddeler için üç aşamalı doğrulama işlemi olarak hizmet vermektedir. Kimyasal ürünlerinizin ve her bir bileşenin spesifik yasal gerekliliklere uygunluğunu ve sürdürülebilir koşullarda güvenli tekstil ürünü imalatını sizin için analiz ediyoruz.

STeP by OEKO-TEX®.

STeP by OEKO-TEX® sertifikasyonu sayesinde, çevre dostu üretim süreçlerinin zorlukları ve sosyal sorumluluk sahibi çalışma koşullarında başarılı bir şekilde uzmanlaşmış şirketleri belirleyebiliyoruz. Bu amaçla, ilgili tüm şirket departmanların (Kimyasal Madde Yönetimi, Çevre Performansı, Çevre Yönetimi, Sosyal Sorumluluk, İş Sağlığı ve Güvenliği, Kalite Yönetimi) analiz ediyor ve sonrasında üretim sahalarının mevcut sürdürülebilirlik seviyelerini değerlendiriyoruz.

DETOX TO ZERO by OEKO-TEX®.

DETOX TO ZERO by OEKO-TEX® ile zararlı maddeleri belirlemenize ve hizmetlerinizi etkin bir şekilde tüketiciler ile paylaşmanıza imkan sağlayan etkili bir kimyasal madde yönetimi geliştirmenize yardımcı oluyoruz. Gerek denetimler gerekse yıllık durum raporları aracılığıyla kimyasal yönetimi, atık su ve çamurun Greenpeace Detox kampanyası hedeflerine uygunluğunu değerlendiriyor ve 11 zararlı kimyasal madde grubunun tekstil üretiminizden çıkarılmasını sağlıyoruz. Buna ek olarak, kimyasal madde üretiminizin gelişime açık alanları hakkında spesifik tavsiyelerde bulunuyoruz.

İndirmeler