HOSYcan ile tekstillerin basınç etkisini hassas ve esnek bir şekilde ölçüyoruz.

Otomobil, otobüs, tren veya uçakla yapılan uzun seyahatler çoğu zaman uzun süre oturmayı gerektirir. Bu durumun bacaklar üzerinde oldukça olumsuz etkileri olabilir ve en kötü senaryo olarak seyahat trombozuna neden olabilir. Destek ve seyahat çoraplarının amacı bunu önlemektir. Ancak örn. ayak bileği, diz, dirsek ve bilekler için bandajlar gibi başka kompresyon tekstillerine talep de oldukça fazladır. Sadece tıbbi alanda değil: Sporcular gibi sağlıklı kişiler de performanslarını korumak ve hatta arttırmak için bu ürünleri kullanıyor.

Bu nedenle bağımsız kompresyon testlerimizle malzemelerinizin veya ürünlerinizin kompresyon etkisini somut bir şekilde kanıtlamak için yardımcı olmak istiyoruz. Bu kapsamda belirli bir alan boyunca hem kompresyon etkisini hem de kompresyon değişimini ölçüyoruz. 

Kompresyon testi, HOSYcan ile tahribatsız ve test ürünü uzunluğunun tamamı üzerinde yapılır. Böylelikle toplam uzunluğu 100 cm ve çevresi 12 cm ila 150 cm arasında olan ve şekli isteğe göre belirlenebilen kol ve bacak çorapları, tişörtler ve pantolonlar test edilebilir. HOSYcan çok sayıda değerlendirme ve test olanağı sunar ve hareket halindeki kompresyon etkisinin belirlenmesini sağlar.

HOSYcan test sistemimizin avantajlarından faydalanın ve müşterilerinize yüksek kaliteli ürünlerinizin bağımsız olarak test edilen kalitesini sunun.

Tıbbi ürünlerin yanı sıra başka uygulamalar için üretilen kompresyon tekstillerini de test ediyoruz – ör. spor kıyafetleri ve şekillendirici kıyafetler. Kıyafetlerde kollar ve ayrıca bacak, gövde ve bacak kısımlarında test yapılması mümkündür.

Kalite işaretli kompresyon etkisi.

Hohenstein olarak Gütezeichengemeinschaft Medizinische Kompressionsstrümpfe e.V. (Tıbbi Kompresyon Çorapları Kalite Birliği) kurumunun yetkili test kuruluşuyuz. Bu organizasyon, tıbbi kompresyon çorabı kalite işaretini kullanma hakkı verir. Bu RAL kalite işareti RAL-GZ 387/1 veya 387/2 uyarınca yapılan testleri esas alır ve çorapların tıbbi faydasını kanıtlama olanağı sağlar. Bu belge, ürünün yasal sağlık sigortası tarafından kabul görmesi ve bedelinin karşılanması için şarttır. Bu, benzer şekilde ayak bilekleri, dizler, dirsekler ve el bilekleri için bandajlarda da geçerlidir. Böylece ürünleriniz için sadece kompresyon etkisinin profesyonel ve tarafsız bir belgesini elde etmekle kalmaz aynı zamanda müşterilerinize ürünlerinizi satın aldıklarında ilave bir güvence sunarsınız.

Mükemmel kompresyon etkisi – HOSYcan ile

İndirmeler