UV koruması bizim için standarttır.

Konu ilkbahar ve yaz aylarında cildin güneş ve UV ışınlarından korunması olduğunda, çoğu kişi UV korumasına sahip kremlere güvenmektedir. Buradaki sorun şu; en güçlü kozmetik güneş koruma ürünü olan güneş kremleri dahi sadece 50 güneş koruma faktörü (SPF) sağlıyor. Buna ek olarak, bu kremler suya maruz kaldıklarında veya kuruduklarında etkisini yitirmeleri ile birlikte uzun süreli koruma için birçok kez uygulanmaları gerekiyor.

UV korumasına sahip tekstil ürünleri çok daha pratik ve etkili bir çözüm. Söz konusu ürünler, yönetmeliğe bağlı olarak, 80 faktöre kadar UV koruması (UPF = Ultra Violet Protection Factor - Ultraviyole koruma faktörü) sağlayabiliyor, yani: kullanıcı kendi cilt tipine bağlı olarak 80 kat daha uzun bir süre güneş altında korunmuş olarak kalabilir.

Ancak, tekstil ürünlerinin UV koruma faktörü gözle görülür ya da elle hissedilir bir unsur olmadığından, test ve sertifikasyon işlemlerimizi uluslararası standartlar temelinde yürütüyor ve kıyafet üzerinde yer alan Hohenstein etiketleri aracılığıyla onaylanmış UPF seçeneklerinden birini seçmenize imkan tanıyoruz. 

Standarda bağlı!

Hohenstein'da tekstil ürünlerinizin UV korumasını farklı standartlar uyarınca test ediyor ve onaylıyoruz. Söz konusu standartlar, diğerlerine ek olarak, Hohenstein kalite etiketi ile reklam faaliyetleri yürütmenize imkan tanıyan Avustralya / Yeni Zelanda Standardı (AS / NZS 4399), Avrupa Standardı (DIN EN 13758-1) ve bazı durumlarda, Amerikan Standardını (AATCC TM 183) içermektedir.

Müşterilerinize tekstil ürünlerinizin UPF'si hakkında güvenilir bilgiler sunmanız adına ürünlerinizin koruma seviyesini UV STANDARD 801 uyarınca test ettirmenizi ve onaylatmanızı öneririz. Bunun nedeni ise, söz konusu standardın, güneşten korunma sağlayan tekstil ürünlerinin test esnasında tabi tutulduğu özel gereksinimleri karşılayan tek standart olması. Bu da, tekstil ürünleriniz, ıslaklık, gerginlik ve kullanım (aşınma ve bakım sonrası) gibi gerçekçi koşullar altında test edildiği anlamına gelir.

Tüketici güvenliğine ek olarak, UV koruma faktörü testlerimiz ayrıca ürünlerinizi geliştirme aşamasında optimize etmenize de imkan sağlıyor. Objektif olarak test edilmiş ürün kalitesi sayesinde şikayetlere daha az maruz kalır ve malzeme sertifikasından faydalanarak ürünlerinizin pazarlama faaliyetlerini optimize edebilirsiniz.

Kaynak işlemleri esnasında tekstil UV koruması.

Cilde zarar veren tek şey doğal güneş ışınımı değildir. Yapay UV radyasyonuna da dikkat edilmelidir. Örneğin, kaynak koruyucu giysilerin UV koruma etkisini uygun bir şekilde belirtmek adına, UV iletimini kişisel koruyucu ekipmana uygun olarak belirliyoruz, ki söz konusu yöntem daha sonraki süreçlerde ilgili kaynak işleminde tekstil ürünlerinin maksimum kullanım serisinin belirlenmesinde kullanılabilir.

İndirmeler