Çeşitli gereklilikler için kompresif (basınç etkili) tekstil ürünleri.

Gerek tıbbi gerekse spor ve boş zaman aktiviteler amaçlı üretilen kompresif tekstil ürünleri vücudun belirli kısımlarında tanımlanmış basınç eğrisi ile nitelendirilmektedir. Bu, belirli bir vücut parçasının uzunluğu boyunca kademeli olarak azalabilir veya artabilir veya sabit kalabilir. İstenilen etkiye bağlı olarak, basınç eğimi üretici tarafından tanımlanabilir.

Mükemmel kompresyon etkisi – HOSYcan ile

Kompresyon (basınç) etkisine sahip tıbbi ürünler.

Sağlık sektöründe veya hastalıkların tedavisinde kullanılan tekstil ürünlerinin katı gereklilikler karşılaması gerekir. Diğer unsurlara ek olarak, etkinlik ve doğru kompresyon davranışının nesnel olarak kanıtlanması hususu da büyük önem arz etmektedir. Özellikle, bu ürünlerin tıbbi cihaz olarak resmen onaylanması ya da zorunlu sağlık sigortasının ürün kataloglarına dahil edilmesi gerekiyor.

 Gütezeichengemeinschaft Medizinische Kompressionsstrümpfe e.V.'nin (Tıbbi kompresif çoraplar üzerine Kalite Sertifika Birlikleri) yetkili test laboratuvarı olarak testlerimizi, damar ve lenf hastalıkları (varisli damarlar, kronik damar yetersizliği, ulcus cruris) gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan tıbbi kompresif ürünlerinizin etkinliğinin profesyonel ve tarafsız olarak kanıtlanması amacıyla kullanımınıza sunuyoruz. Buna ek olarak, diğer ürün tiplerini de DIN 58133, RAL-GZ 387/1 (tıbbi kompresyon  çorapları) ve RAL-GZ 387/2'de (tıbbi kompresyonçorapları) belirtilen spesifikasyonlara uygun şekilde inceliyoruz.

Spor ve boş vakit faaliyetleri için kompresyon ürünleri.

Ancak, kompresyon etkisine sahip tekstil ürünleri yalnızca sağlık sektöründe kullanılmıyor. Ayrıca, spor ve boş zaman aktivitelerinde de talep hızla artmaktadır. Bu spor, seyahat, destek ve tromboz önleme çoraplarının yanı sıra sağlıklı yaşam ve şekilli aşınma ürünleri ve bandajları içerir.

Tıbbi olmayan kompresyon tekstil ürünlerinin yer aldığı pazar büyüyor ve yeni hedef kitlelerinin, dolayısıyla rekabet alanlarının oluşmasına neden oluyor . Kompres yon ürünlerini uzun yıllar boyunca test ederek oluşturduğumuz uzmanlığımızı kullanarak ürünlerinizin etkinliğini doğrulayın ve rekabette bir adım öne geçin.

Ölçüm yöntemlerimizden faydalanarak ürünleriniz için istikrarlı bir kalite güvencesi oluşturabilir ve kompresyon malzemelerinizin işlevselliğini optimize edebilirsiniz. Bu benzeriz satış teklifinden faydalanın ve tüketicilere güçlü bir satın alma argümanı sunun ve işlemlerinizi daha güvenli hale getirin.

Rekabette standartları siz belirleyin.

Hohenstein kalite etiketimiz "Kompresyon" ile, potansiyel alıcılara kompresyon tekstil ürünlerinizin yüksek kalitesini gösterin. Tüketicilerin bu etikete güven duyma nedeni yüksek kalitede ürünler için uluslararası kabul görmüş test yöntemlerine dayanarak verilmesidir.

İndirmeler