Çamaşırhane

1953 yılından bu yana Hohenstein Enstitüsü Profesyonel Çamaşır Bakımı Kalite Güvence Derneği tarafından yaklaşık 360 üye işletmenin kalite güvence çalışmaları için görevlendirilmektedir. Bu üyelerin hepsi çamaşır bakımındaki profesyonel çalışmalarının karşılığı olarak RAL Kalite İşareti 992'yi (RAL-GZ 992) elinde tutmaktadır.

Bağımsız çamaşırhane uzmanlarımız söz konusu işletmelere önceden bildirim yapmaksızın düzenli ziyaretlerde bulunmakta ve buradaki teknik ve hijyenik prosesleri kontrol etmektedir. Yıkama devrinden ölçüm çubukları kullanılarak yürütülen tekil kontroller bu denetimleri tamamlayıcı görevi görür. Söz konusu işletmede belirli sayıda yeniden kullanıma hazırlama işlemine tabi tutulan bir ölçüm çubuğu, daha sonra beyazlık derecesi gibi farklı kalite kriterleri ışığında Hohenstein Enstitüsü tarafından bağımsız ve tarafsız bir şekilde değerlendirmeye alınarak Sertifikasyon Kuruluşunun spesifikasyonları ile karşılaştırılır.

Hohenstein uzmanları ticari çamaşırhaneler ile deterjan ve çamaşır makinesi imalatçılarına yeni ürünler ile proseslerin geliştirilmesinde danışmanlık yapar.

Ayrıca , devlet tarafından finanse edilen araştırma projeleri kapsamında enstitümüz çamaşırhane sektörü için yıllardır endüstri standartlarına yeni bir soluk kazandırmaktadır. Burada önceliğimiz en ideal hijyen ve kalite koşullarını oluşturmak ve aynı zamanda kaynak tasarrufunu garanti etmektir. Yenilikçi teknolojiler de Hohenstein Kalite Etiketi ile belgelendirilir.