Tekstiller, uygun malzemeler ve tasarımlar kullanıldığında yoğun güneş ışınlarına karşı oldukça iyi bir koruma sağladıklarından etkili UV koruması olarak bilinirler.

Tekstil ürünlerle, en güçlü güneş kremlerinin (Sunblocker) koruma faktöründen çok daha yüksek bir UV koruma faktörlerine ulaşılabilir.

Hohenstein, UV STANDARD 801 standardını geliştiren International Testing Association for Applied UV Protection (Uygulamalı UV Radyasyonu Koruması Uluslararası Test Birliği) kurucu üyesidir. Diğer uluslararası standartlardan farklı olarak tekstilin kullanım esnasındaki esnemesi, terleme neticesinde oluşan nemlilik ve eskimesi gibi hususları da dikkate alır.

UV koruma faktörü ölçümünün tüm kıyafet ve gölgelendirme tekstili türleri için gerçekçi koşullar altında en sıkı kriterlere göre test eden UV STANDARD 801 uyarınca gerçekleştirilmesini öneririz. Tüketici için güvenilir bir UPF değerini (Ultra Violet Protection Factor) belirlemek için güneşten koruma tekstilinin kullanım esnasında maruz kaldığı şartlar dikkate alınmalıdır.

Ölçümlerimizi esas alarak ürünlerinizi ünlü UV STANDARD 801 etiketi ile tanıtabilirsiniz.

İndirmeler