UV STANDARDI 801

Tekstiller doğaları gereği UV koruması olarak kullanıma oldukça uygundur. Bu nedenle, uygun malzemelerin ve yapıların kullanılması ile yoğun güneş ışınlarına karşı farkedilir koruma sağlamaktadır.

Tekstiller ile en güçlü güneş kremlerinden bile daha yüksek UV koruma faktörleri (UPF= Ultraviyole Koruma Faktörü) elde edilebilir.

Tüketiciye güvenilir bir UPF değeri sunmak için, güneşten koruyucu tekstillerin kullanımı için geçerli olan özel gerekliliklerin karşılanması gerekir.

Hohenstein Enstitüsü, UV STANDARDI 801 'i geliştirmiş olan UV Işınlarına Karşı Uygulamalı Koruma Test Birliği'nin (International Test Association for Applied Protection against UV Radiation) kurucu üyelerindendir. AS/NZS (Avusturalya/Yeni Zelanda Standardı 4399), EN 13758-1 (Avrupa Standardı) ve AATCC TM 183 (Amerikan Standardı) gibi uluslararası diğer test yöntemlerinin aksine, UV STANDARDI 801 kapsamında tekstilin esnemesi, ıslanması ve eskimesi gibi nitelikler de göz önünde bulundurulmaktadır.

Bu tür kullanım koşullarının bir sonucu olarak bir giyim eşyasının ya da tente, plaj şemsiyesi veya güneş şemsiyesi gibi gölgelik tekstillerin koruma faktörü ciddi derecede azaltılabilir. Tüketicilerin maruz kalacağı rahatsızlıkları önlemek için, bu durum belirtilen UPF için de aynı olmalıdır.

Ürünlerinizi UV koruma faktörü ölçümlerimiz doğrultusunda ideal hale getirebilir ve yaygın tanınırlığa sahip UV STANDARDI 801etiketi ile tanıtabilirsiniz. UV STANDARDI 801 sertifikası almış ürünlere ve imalatçılarına ilişkin genel bir bakış edinmek için buraya tıklayın.

İrtibat kişisi

Erol
Özcan
Telefon:
+90 212 867 24 00
Faks:
+90 212 867 24 25