Türkiye
Americas
Bangladesh
Việt Nam
Indonesia
پاکستان
中国
close

Yüz maskesi testleri

Yaygınlaşan Covid-19 salgını karşısında sıklıkla kullanılan yüz maskeleri, diğer insanları enfeksiyondan uzak tutmakta ve dolayısıyla koronavirüsün yayılmasını mümkün olduğunca önlemeye önemli bir katkı sağlamaktadır.

Kişisel kullanıma yönelik hijyen maskeleri ve Topluluk Maskeleri tüm dünyada yaygın laşmıştır; ayrıca bunları kamuya açık alanlarda takmak, Covid-19 enfeksiyonu sayısının önemli ölçüde arttığı çok sayıda ülke ve bölgede yasalarca zorunludur.

Topluluk maskelerinin hijyenik açıdan daha verimli olması ve kullanıcıların bu maskeleri daha uzun süre kullanabilmesi için belirli kalite kriterlerinin karşılanması gerekmektedir. Yüz maskelerinin işlev ve malzeme özelliklerini uluslararası şartnamelere ve tekstildeki benzersiz uzmanlığımıza göre test ediyoruz.
 

CWA 17553:2020'ye göre kontrol

CWA 17553:2020 ile Avrupa Standartlar Komitesi (CEN), topluluk maskelerinin tasarımı, performansı, paketlenmesi, etiketlenmesi ve kullanımına ilişkin minimum gereklilikleri belirlemiştir.

Bu esaslar çerçevesinde, maskelerinizi, kullanım rahatlığı için bir kriter olarak nefes alabilirlik, birden fazla kullanım durumunda yıkanabilirlik, yüze uygunluk ve filtreleme performansı gibi özellikler açısından test ediyoruz. Ayrıca etiketleme ve paketlemeyi; malzeme içeriğinin ve bakım talimatlarının uygunluğuna göre inceleyip, kullanım ve uyarı talimatlarının anlaşılabilir olması için kontrol ediyoruz (ör. tıbbi yüz maskeleri ve FFP maskeleri arasındaki fark).

Hohenstein "Onaylı Topluluk Maskesi“ kalite etiketi

Etiketimiz sayesinde müşterilerinize, topluluk maskelerinizin yüksek kalitesini, satış noktasında açıkça görülebilecek ve anlaşılması kolay bir şekilde sunabilirsiniz. Temel paketimiz; nefes alabilirlik, yıkanabilirlik (solmazlık dahil) ve fit testlerini kapsar ve tekstil ürünlerinin yasal gerekliliklere uygunluğunu kontrol eder.

Bununla birlikte kalite etiketimizin kapsamı esnek bir şekilde genişletilebilir; örneğin OEKO-TEX® STANDARD 100'e göre zararlı madde testi veya tıbbi ürünlerin özelliklerine dayanarak hücreye zarar veren etken bir maddenin çıkarılması gibi.

Dikkat çekin! Topluluk maskelerinizin tarafsız olarak test edilmiş kalitesini doğrudan ürün üzerinde sunun!

Solunum maskeleri

Ayrıca EN 149'a göre partikül filtreli yarım maskeleri (FFP maskeleri) sizin için test ediyoruz!

Tıbbi yüz maskeleri

Tıbbi yüz maskelerini de sizin için EN 14683'e göre test ediyoruz!