Giyim konforu

Hohenstein Enstitüsü kıyafet fizyolojisi alanında dünya lideri araştırma ve hizmet merkezidir. İşlevsel giyim eşyalarının (Vikipedia Giyim Fizyolojisi) sistematik olarak yapılandırdığı bu bilim dalı geçtiğimiz 60 yıl içerisinde uzmanlarımız tarafından kayda değer ölçüde şekillendirilmiştir. Ürünlerinizin optimizasyonunda doğrudan yararlanabileceğimiz bilgi birikimimiz bu çalışmaların emeğini yansıtmaktadır.

Hohenstein Cilt Modeli ve termal mankenler "Charlie" (yetişkin) ile "Charlene" (çocuk), bugün uluslararası standartları temsil eden ve eldivenler, (kompresyon) çorapları ve bandajlar da dahil olmak üzere her türlü kıyafetin ısı ve nem yönetimine (ısı izolasyonu ve nefes alabilirlik) ilişkin temel verilerin tespit edilmesi amacıyla sayısız normun ön gördüğü ve "Made in Hohenstein" imzalı güvenilir test metotlarından yalnızca üç tanesidir.

Termofizyolojik özelliklerin yanı sıra tekstillerin cilt üzerindeki etkisi (cildin duyarlılığı), giyen kişi ya da kullanıcı için konfor bakımından dikkate değer bir önem taşımaktadır.

Bu alanda da size ürün geliştirme faaliyetleri konusunda spesifik destek sağlayarak nemlendirme özelliklerinin hesaplanması ya da temas noktalarının ölçümü gibi sayısız laboratuvar testi ile teslimat koşullarının standartlarına uygunluğunuzu tarafsız olarak belgelendirebiliriz

. Hohenstein Kalite Etiketi ile test sonuçlarını ister giyim konforu derecesi şeklinde, ister yatak ürünlerinde uyku konforu derecesi şeklinde doğrudan ürün üzerinde duyurabilirsiniz. Bunu kesim ve işçilik gibi diğer kalite nitelikleri ile tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde yürütülen pazarlama faaliyetleri sayesinde hem Hohenstein Enstitüsü'nün uluslararası tanınırlığından hem de bağımsız bir test enstitüsü olarak güvenilirliğinden yararlanmış olursunuz.

Downloads