Uyku konforu

Giyim eşyalarında olduğu gibi örtüler, yastıklar, yataklar, uyku tulumları ve araç koltukları, büro koltukları ve diğer oturma gruplarının fizyolojik konforu da tarafsız laboratuvar araştırmalarına tabi tutularak optimizasyonu yapılır.

Hohenstein Enstitüsü 1946'dan bu yana çok sayıda ölçüm metodu geliştirmiştir. Bu metotlarla yatak ürünlerinin, yatakların, uyku tulumlarının, araç koltuklarının, büro gruplarının ve döşemeli mobilyaların uyku ve oturma konforu tarafsız olarak ölçülür ve değerlendirilir. Aynı metotlar, her türden giyim eşyasının giyim konforunu ölçmek için de kullanılmaktadır.

Termal mankenler "Charlie" ile "Charlene" ya da Hohenstein cilt modeli sayesinde yalnızca ölçüm sonuçlarını tespit etmekle kalmıyoruz. Aynı zamanda, kıyafet fizyolojisi alanındaki köklü deneyimimize dayanarak sayısal değerleri de sizin için yorumluyoruz. Tahmin modelimiz farklı çevre koşulları altında ürününüzün ısı ve nem yönetimini simule ederek, insanlar üzerinde yürüttüğümüz giyim testlerini tamamen geride bırakmamızı ve size hızlı ve bütçenize uygun şekilde sonuçlar sunmamızı sağlamaktadır.

Aynı durum, tekstil ürünlerinin cildin konfor duyusu bakımından değerlendirilmesi için de geçerlidir. Farklı laboratuvar testleriyle bu ürünlerin kullanıcıda ya da giyen kişide nasıl bir cilt duyusu yarattığını hem nitelik hem de nicelik bakımından tarafsız olarak tespit ediyor ve size bu önemli kalite özelliğinin optimizasyonu için destek sunuyoruz.

İster uyku tulumlarının DIN EN 13537 ve DIN EN 1353'e göre kullanılabilecekleri sıcaklık aralığının belirlenmesini, ister yetişkinler veya çocuklar için yatak ürünlerinin uyku konforunun değerlendirilmesini ya da araç ve uçak koltukları için optimizasyon yapılmasını talep edin, uzmanlarımız size yapıcı önerilerde bulunmak için her zaman yanınızdadır.