Tekstil yardımcı maddeleri

Boya maddeleri ve yardımcı maddeler, özellikle de tekstil kumaşlarının işlenmesi ve aprelenmesi aşamalarında tekstil üretiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu maddelerin kullanımı sayesinde alev geciktirici ya da anti bakteriyel etkiden ideal boyutsal istikrara ve bakım özelliklerine, koku azaltıcı özelliklerden ilaç uygulamalı tekstil sistemlerine kadar tekstillere sayısız yenilikçi ürün işlevi kazandırılabilmektedir.

Hohenstein Enstitüsü, kullanılan boya maddeleri ile yardımcı maddelerinin insan sağlığı açısından güvenliliğini eksiksiz şekilde değerlendirmek için sizlere bir çok laboratuvar testi ve sertifikasyon seçeneği sunmaktadır. Bunların arasında bitmiş mamüllerin yasal yönetmelikler ve OEKO-TEX® Standardı 100 uyarınca zararlı maddeler açısından test edilmesi ve Hohenstein Kalite Etiketi kapsamında bu malzemelerin cilt ile uyumluluğunun ve alerjik etkilerinin incelenmesi yer almaktadır.

Zararsız yardımcı maddeler ile boyalar ayrıca özel olarak Eko Pasaportu 'na layık görülerek, test edilen maddelerin OEKO-TEX® sertifikalı tekstil ürünlerinin imalatına uygun oldukları belgelenir.

İrtibat kişisi

Erol
Özcan
Telefon:
+90 212 867 24 00
Faks:
+90 212 867 24 25