Fiziksel özellikler

Ürünlerin kimyasal ve tekstille ilgili kimyasal özelliklerinden ziyade, aslında tekstil eşyalarının performansını kısıtlayabilen ve şikayetlere neden olan özellikler ürünlerin fiziksel, mekanik ve teknolojik özellikleridir.

Farklı iş kollarındaki uzmanlarımızın disiplinlerarası çalışmaları sayesinde kompresyon çorapları, bandajlar, cerrahi tekstiller, uyku tulumları, yatak ürünleri ve giyim eşyaları gibi her türden tekstil ürünü için dünyanın her yerinde benzersiz bir test yelpazesi sunmaktayız.

Tekstil ürünlerinin mekanik mukavemetine (çekme, aşınma sürtme) ilişkin klasik malzeme testlerine ek olarak, fizyolojik konfor (nefes alabilirlik, ısı yalıtımı, ciltteki duyusal hisler) değerlendirmesi ya da OEKO-TEX® Standardı 100'ün bazı gerekliliklerine uygunluk testleri de yapılır.

Tekstillerin sağlık ya da gıda işleme sektörlerindeki özel kullanımlarından doğan gerekliliklere uygunluğu da test ediyoruz. Bu bağlamda, cerrahi tekstillerin bariyer etkisine yönelik yürüttüğümüz testlere ek olarak, medikal tekstil ürünlerinin ya da kiralanacak tesktil ürünlerinin ciltte neden olduğu tahrişi ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz.