Hijyen

Hohenstein Enstitüsü'nde uygulamalı hijyenle ilgili sayısız özellik üzerinde yoğun çalışmalar yürütülmektedir.

Tekstil hijyeni alanındaki ilk müşterilerimiz arasında Profesyonel Çamaşır Bakımı Kalite Güvence Derneği'ne (RAL-GZ 992) üye yaklaşık 360 ticari çamaşırhane ile sağlık sektöründen, ticaret ve sanayi dünyasına, otellerden yeme-içme sektörüne kadar çok sayıda kurum yer almaktadır.

Spesifik ihtiyaçlarınıza göre size özel test senaryoları geliştiriyor, genel işletme hijyeni ile hijyen yönetiminizi denetliyor ya da iklimlendirme sistemlerinizdeki hijyen koşullarını kontrol ediyoruz. Mutfaklarda ve gıda maddelerinin işlendiği alanlarda da HACCP konsepti kapsamında hijyen denetimi hizmetimiz bulunmaktadır.

Yüzeylerde ve tekstillerde hijyen yönetimi alanında cerrahi tekstiller için EN 13795 başta olmak üzere uluslararası tanınırlığa sahip bir çok test metotu sunuyoruz. Ayrıca tekstilleri ve diğer ürünleri test ederek tespit ettiğimiz antimikrobiyal etkinlikleri de belgelendiriyoruz.

Koku analizi, akarlara karşı bariyer etkisi ve böceklere karşı koruma sistemlerinin etkililiği gibi özel alanlarda ve ekotoksikoloji ile insan ekolojisine yönelik bütün konularda gelişmiş test sistemlerinden yararlanıyoruz.