Spor ve boş zaman aktiviteleri

Spor, outdoor ve boş zaman aktivitelerine yönelik kıyafetler dayanıklı, işlevsel ve ciltle uyumlu materyaller ile , yüksek giyim konforunu, ideal kesimi ve zahmetsiz bakımı garanti edecek özelliklere sahip olmalıdır. Giyim eşyalarının kalitesinin bağımsız bir kuruluş tarafından bu özellikler göz önünde bulundurularak değerlendirilmesini isteyen imalatçılar için Hohenstein Enstitüsü bu ürünleri satış noktalarında destekleyecek kapsamlı laboratuvar testleri ve değerli sertifikasyon hizmetleri sunmaktadır.

Tekstil materyallerinin ya da uyku tulumları gibi ekipmanlar da dahil olmak üzere komple kıyafet takımlarının ısı yalıtımı, nefes alabilirlik ya da ciltteki duyusal özellikler gibi unsurlar doğrultusuna fizyolojik konforlarına yönelik nicel değerlendirmelerimizi de sizlere tavsiye ederiz. Tekstillerin performansının ya da bakım sırasında ve sonrasındaki özelliklerinin değerlendirilmesi için ilave testler de yürütülebilir. Kıyafetlerin işçilik kalitesi ile kesiminin önceden değerlendirilmesi ise ürün pazarlaması sırasında doğabilecek şikayetlerin en aza indirgenmesini sağlar.

Başarılı bir ürün geliştirme faaliyeti için spesifik ürün işlevlerine yönelik bağımsız bir kuruluş onayının alınması da avantajlı olacaktır. Söz konusu işlevler arasında ürün materyallerinin UV koruma faktörü, kir önleyici astarların etkinliği (örn. nanoteknoloji) veya aprelerin antimikrobiyal, koku önleyici ya da böcek itici etkileri yer alabilir. Bu testlere tamamlayıcı olarak farklı materyallerin kokusunun karşılaştırmalı olarak değerlendirildiği koku analizimizden yararlanılabilir.

Tekstillerin güvenliliğine ilişkin olarak ise OEKO-TEX® Standardı 100 uyarınca müşterilerimiz için zararlı madde testleri yürütüyoruz. Bu testlere ek olarak, ürünün Hohenstein "Cilt Dostudur" ve "Alerjisi Olanlara Uygundur" Kalite Etiketlerini almasına yönelik ilave ürün testleri de yürütülebilir. Böylece tekstil ürününün tahriş ve alerjiye neden olma olasılığı ortadan kalkmış olur.

Ayrıntılı bilgi: