Bebek ve çocuk

Hohenstein Enstitüsü bebek ve çocuk kıyafeti imalatçılarına ürünlerini geliştirmeleri ve pazarlanmalarında sayısız kalite özelliğinin test edilerek onaylanabileceği çok sayıda test ve sertifikasyon hizmeti sunar. Lif kompozisyonunun Tekstil Ürünlerinin Etiketlenmesi Hakkında Kanun'a uygunluğunun test edilmesi gibi genel test hizmetlerinin yanı sıra performansın , renk haslıklarının, bakım özelliklerinin ve kesim incelenmesi de çocuk ve bebek tekstillernde önemli bir rol oynamaktadır.

Termal mankenimiz "Charlene"nin de yardımıyla ısı yalıtımı, nefes alabilirlik ya da ciltte yaratılan duyusal hisler gibi parametreleri hesaplayarak çocuk kıyafetlerinin giyim konforunu ya da yatak ürünleri ile örtülerinin çocuklar için uyku konforunu en uygun hale getirmenize yardımcı oluyoruz.

Sağlıklı ürünler için kıyafet imalatçıları ve havlu, yatak örtüsü, yatak ürünleri ve oyuncak tekstilleri üreticileri ürünlerinin OEKO-TEX® Standardı 100 kapsamında zararlı maddeler bakımından test edilmesini talep edilebilirler. Hohenstein "Cilt Dostudur" ve "Alerjisi Olanlara Uygundur" Kalite Etiketleri doğrultusunda, Hohenstein laboratuvarlarında malzemelerin ciltte tahrişe ya da alerjiye neden olup olmayacağının tespit edilmesine yönelik etkinlik testleri de yürütülebilir.

Hohenstein Enstitüsü 14 yaş grubuna kadarki çocuk kıyafetleri için ön görülen başlıca gerekliliklerden biri olarak DIN EN 145682 uyarınca yaralanmalara neden olabilecek hiçbir tehlikeli tel ya da iplik içermeyen kıyafetleri belgelemektedir. Amerikan pazarını hedef alarak çocuk kıyafetleri üreten imalatçılar için enstitümüz ürünlerin Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu'nun (CPSC) toplam kurşun içeriğine ve istenen alev önleyici özelliklere (örn. uyku takımları) ilişkin geçerli hükümlerini karşılayıp karşılamadıklarını test eder ve karşılayanları belgelendirir.

Ürün güveliği testleri sadece tekstil ile sınırlı değildir. Oyun oynarken de oyuncakların güvenliği ve kalitesi birinci sırada gelmektedir. Hohenstein Enstitüsü bunu sağlayabilmek için Avrupa Birliği Direktifleri ve harmonize standartlar temelinde oyuncak testleri sunmaktadır. Bu bağlamda oyun malzemelerinin mekanik, fiziksel, kimyasal ve elektriksel güvenliğini akredite laboratuvarlarda bağımsız ve objektif olarak test ediyoruz.

Ayrıntılı bilgi: