HİZMETLER
Araştırma, test, sertifikasyon, danışmanlık ve eğitim olmak üzere sizlere tek bir kaynaktan oldukça kapsamlı ve çok yönlü bir hizmet sunuyoruz. Uzmanından müşteriye özel.
ARANACAK TEKSTIL TESTLERI
Sizler için malzemeden fonksiyona, imalattan bakıma bütün iş aşamaları ve bütün uygulama alanları için ürün testleri yapıyoruz.
İŞ KOLLARI
Tekstil sektörünün yanı sıra ürünlerinizin geliştirilmesi, optimizasyonu ve pazarlanmasında diğer iş kollarını da destekliyoruz.

DÜNYANIN HER YERINDE TEKSTIL UZMANI

Hohenstein Enstitüsü akredite bir test laboratuvarı ve araştırma merkezidir. Tekstil ürünlerinin test edilmesi ve sertifikalandırılması esas odak noktasıdır. Bu hizmetlere tekstil ürünlerine yönelik araştırma ve geliştirme ve her türlü temel yetkinliğin uygulanması eklenebilir. Bu aynı zamanda kamu tarafından finanse edilen araştırma projeler gibi sözleşmeli araştırmaları da kapsamaktadır. Bunlara ilave olarak şirketlere üretim zincirleri içerisinde sunulan şeylerin yanısıra pek çok kursta düzenlenebilmektedir.

Hohenstein Enstitüsü 1946 yılında Bönnigheim'da (Almanya) kuruldu. Merkez bina, laboratuvarlar ve Avrupa, Asya ve Amerika'daki ülkelerde bulunan yurt dışı ofislerinde şu an itibariyle 800 kişi çalışmaktadır. Uluslararası müşterilerimize tekstil üretim zinciri içerisindeki firmaların yanında hızlı bir şekilde otomotiv, tıp ve yatırım ve tüketim malları gibi diğer sektörlerde dahil olmaktadır.Laboratuvar araştırmaları ve test hizmetlerimiz, değişik ürün özelliklerinin kalite kontrolü ile ilgili klasik malzeme testlerinden farklı uygulama alanlarına yönelik ürün performans değerlendirmesine kadar uzanmaktadır. Karşılaştırmalı ürün testleri, olası rakipleri dikkate alındığı hedefe yönelik ürün geliştirilmesine olanak sağlar.

Hohenstein kalite etiketi veya UV Standard 801 gibi ürün etiketleri üretici ve satıcıya test edilmiş tekstil pazarında destek sağlamaktadır. Hohenstein Enstitüsü kurucu üye olarak, tekstil ürünlerini STANDARD 100 by OEKO-TEX® uyarınca zararlı maddelere karşı test eden ve STeP by OEKO-TEX® uyarınca sürdürülebilir üretim tesisi belgelendirmesi yapan önemli uluslararası laboratuvarlar arasındadır. Çok sayıdaki akreditasyondan biri kişisel koruyucu donanımlar (PSA) için test ve belgelendirme kurumudur (European notified body 0555).