Test yöntemleri ve programları

Hohenstein cilt modeli ile termofizyolojik verilerin belirlenmesi amacıyla kullanılan termal manken "Charlie" ya da kompresyon ürünleri HOSY ölçüm cihazı 1946'dan bu yana
Hohenstein Enstitüsü'nde geliştirilmiş olan sayısız test metodu, cihazı ve programına örnek olarak verilebilecek yalnızca üç üründür.

Güncel araştırma sonuçları, diğer bilim dallarında uygulanan test yöntemleri ve (tekstil) ürünlerinin test edilmesi ve değerlendirilmesi alanındaki zengin bilgi birikimimizden yararlanan uzmanlarımız bu ürünleri sürekli olarak geliştirmektedir. Devlet tarafından finanse edilen araştırma projeleri ile ısmarlama projeler çerçevesinde de tamamen yeni yöntemler geliştirilmektedir.

Çalışmalarımızda tekstil malzemelerinin birçok yeni hayat alanında kullanıldığının bilincinde olarak söz konusu ürünlerin özelliklerinin farklı bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini dikkate alıyoruz. Ayrıca son yıllarda salt bir tekstil araştırma enstitüsünden, otomotiv , inşaat , kozmetik ve medikal sektörüne kadar birçok sektör için çok yönlü bir düşünce havuzuna dönüşmüş bulunuyoruz. Bu nedenle, araştırdığımız, değerlendirdiğimiz ve gerekirse optimizasyonunu yaptığımız ürün yelpazesi de aynı ölçüde geniştir.