OEKO-TEX®

Hohenstein Enstitüsü, uluslararası OEKO-TEX® Birliği'nin iki kurucu üyesinden biridir.

Hohenstein, 1992 yılından beri, tüm dünyada tekstil zincirinde daha fazla sürdürülebilirliğin ve ürün sorumluluğunun sağlanabilmesi için bağımsız sertifikasyon ve hizmetlere dayalı olarak, tekstil endüstrisine destek sunmuştur.

Size aşağıdaki güncel OEKO-TEX® hizmetlerini ve sertifikasyonlarını sunuyoruz:

STANDARD 100 by OEKO-TEX®, tüm tekstil üretim aşamalarındaki ham, ara ve son ürünler için bağımsız bir analiz ve sertifikasyon sistemidir.

OEKO-TEX® STeP („Sürdürülebilir Tekstil Üretimi“), işletme yerlerini sürdürülebilir ve sosyal sorumluluğa dayalı üretim koşulları bakımından analiz ettirmek, sertifikalandırmak ve optimize etmek isteyen, tekstil zinciri işletmeleri (markalar, perakendeciler ve üreticiler) için bağımsız bir sertifikasyon sistemidir.

MADE IN GREEN by OEKO-TEX®, çevre dostu prosesler kullanılarak, sosyal sorumluluk çerçevesindeki güvenli çalışma koşulları altında, zararlı madde testi yapılmış malzemelerle üretilen, tekstil zincirinin tüm kademelerindeki tüketici artikel ve tekstillerinin işaretlenmesi için bağımsız bir tekstil etiketidir.

OEKO-TEX® MySTeP, markalar, perakendeciler ve üreticilerin, kendi tedarik zincirlerini (OEKO-TEX® sertifikasyonu mevcut olsun veya olmasın) yönetebilmesini sağlayan bir veri tabanıdır.

DETOX TO ZERO by OEKO-TEX®, işletmeleri tüm tekstil zinciri boyunca, Greenpeace Detox Kampanyası tarafından talep edilen gereklilikler için hazırlayan, kapsamlı bir analiz ve raporlama sistemidir. DETOX TO ZERO by OEKO-TEX® size sürekli olarak izlenebilir bir sistem sunarken, diğer yandan da üretiminizi Detox hedefleri doğrultusunda iyileştirecek, şeffaf çözümler sunar.

Müracaatınız karşısında, sertifika proğramı kapsamındaki haklarınız ve sorumluluklarınızın yanında, şikayat ve itirazlarınız ile ilgili kapsamlı bilgilendirmeyi, tüm belgelendirme kuruluşlarımızdan alabilirsiniz.

OEKO-TEX®'i ziyaret etmek için:

Facebook LinkedIn Twitter